Kartuski policjant zatrzymany pod zarzutem próby wyłudzenia odszkodowania

wtorek, 15 maja 2018 r., 15:29
fot. archiwum

Dwóch policjantów, jeden służący w jednej z jednostek Policji na terenie powiatu kartuskiego, drugi w Gdańsku zostało zatrzymanych pod zarzutem próby wyłudzenia odszkodowania. Mieli zgłosić kolizję, do której nie doszło. Jak informuje kartuska policja, zamieszany w sprawę funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych.

Do zatrzymania doszło w czwartek.

- Zatrzymane zostały dwie osoby. W piątek przedstawiono im zarzut usiłowania odszkodowania od zakłady ubezpieczeń. Podejrzani zostali przesłuchani. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się ze sobą - informuje Michał Koziorowski, zastępca Prokuratora Rejonowego Gdańsk-Wrzeszcz

Jak dodaje, jeden z funkcjonariuszy złożył wniosek o wypłacenie odszkodowania do zakładu ubezpieczeń z tytułu kolizji.

- Jak ustalono w toku postępowania do tej kolizji nie doszło, a uszkodzenia pojazdu, jak ustalono, między innymi na podstawie biegłego nie powstały w wyniku kolizji, a najprawdopodobniej wskutek kontrolowanych działań mających na celu doprowadzenie do tych uszkodzeń - podaje wiceszef Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz.

Jeden z policjantów służył w jednej z jednostek na terenie powiatu kartuskiego.

- Funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych - przyznaje st. sierż. Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.