Piłkarze z Kartuz powołani do kadry Pomorza i Polski

wtorek, 15 maja 2018 r., 16:04
fot. nadesłane/Adam Plichta

Talenty młodych piłkarzy Cartusii 1923 Kartuzy zostały dostrzeżone na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Zawodniczka Weronika Lewandowska została powołana do kadry Polski, a jej kolegów z drużyny zaproszono do gry w Kadrze Pomorza na turnieju międzywojewódzkim.

Patrycja Jankowska, trener reprezentacji Polski kobiet do lat 15 podała kadrę zawodniczek powołanych na konsultację szkoleniową, która w dniach 24-27 maja odbywać się będzie w Pruszkowie. W gronie tym znalazła się Weronika Lewandowska (2004 r.), zawodniczka Cartusii 1923 Kartuzy. Warto podkreślić, że jest ona jedyną reprezentantką województwa pomorskiego w kadrzde. Weronika jest wychowanką klubu KS Sulmin, a od blisko roku występuje z powodzeniem w zespole juniorów C2 Cartusii 1923 Kartuzy, grającym w I lidze wojewódzkiej rocznika 2004/05.

Z kolei Łukasz Plichta i Oliwier Stenzel z tej samej drużyny, dostali powołanie z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku na turniej kadr wojewódzkich rocznika 2005, który odbywa się w dniach 15-16 maja 2018 r. w Malborku. W turnieju walczą zespoły z województw zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.