Uczniowie ze Staniszewa spotkali się z mistrzem świata

wtorek, 15 maja 2018 r., 22:01
fot. nadesłane

We wtorek szkołę podstawową w Staniszewie odwiedził wyjątkowy gość. Uczniowie mieli okazję poznać Szymona Sajnoka, pochodzącego z Kartuz mistrza świata w omnium w kolarstwie torowym.

Sportowiec opowiedział uczniom o swojej drodze do sportowej kariery. Młodzież miała okazję zadać mistrzowi własne pytania. Każdy miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia z bohaterem spotkania i zdobycia autografu. Wszyscy mieli też możliwość obejrzenia mistrzowskiego medalu i przejażdżki na rowerze.

- Panu Szymonowi dziękujemy za odwiedziny i życzymy sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym - podkreślają organizatorzy spotkania.

Przypomnijmy, że Szymon Sajnok, wychowanek GKS Cartusii Kartuzy, odniósł ogromny sukces podczas Mistrzostw Świata w Holandii. Zdobył we wspaniałym stylu złoto w omnium. To największy dotychczasowy sukces w karierze sportowej kartuzianina. Medal, który zdobył 3 marca w Apeldoorn, jest 22. w historii polskiego kolarstwa torowego, a ósmym złotym, w tym dorobku.

Sajnok jest obecnie zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice. W swoim dorobku ma m.in. pierwsze miejsce w omnium podczas Pucharu Świata w Kolarstwie Torowym w Apeldoorn w 2016 roku czy pierwsze miejsce w omnium w finałowych zawodach Pucharu Świata na torze kolarskim w Los Angeles w 2017 roku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.