Weekend pod znakiem Nocy Muzeów i święta rodziny

czwartek, 17 maja 2018 r., 11:43

Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, Noc Muzeów, Hydroaktywni 2018, czy Bieg Sierakowicka '15 - między innymi takie wydarzenia czekają nas w najbliższy weekend w powiecie kartuskim. Sprawdź propozycje i zaplanuj czas.

Sobota

Promocja książki o Kartuzach
W sobotę o godz. 18 w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbędzie się spotkanie promujące nową książkę Dariusza Dolatowskiego "Kartuzy. Zarys dziejów gminy od czasów najdawniejszych do 1939 roku" , którą wydano z okazji 95. rocznicy nadania Kartuzom praw miejskich.

Hydroaktywni 2018
Po rocznej przerwie, w sobotę w Sulęczynie ponownie odbędzie się największa impreza kajakowa na Kaszubach. Do udziału w tegorocznej edycji zaproszone są całe rodziny. Zawody rozpoczną się o godz. 11, rejestracja zawodników ruszy natomiast już o godz. 8. Uczestnicy pokonają dystans około 13 km na trasa będzie wiodła przez odcinki jeziorne, rzeczne i górskie. Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje - tor przeszkód dla dzieci, przejażdżki konne, pokazy "Eskimosek". W godz. 16-18 zaplanowano pokazy filmów i zdjęć "Hydroaktywnych". O godz. 19 organizatorzy zapraszają na szanty przy ognisku, natomiast o godz. 21 rozpocznie się potańcówka z DJ-em.

Noc Muzeów w Kartuzach
Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zaprasza w sobotę na kolejną edycję Nocy Muzeów. Jak, co roku prócz bezpłatnego zwiedzania obiektu, na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje. Imprezę o godz. 19 otworzy występ kapeli Kazika. Po niej o atrakcje dla dzieci zadba grupa Dynamic Event. Na godz. 20 zaplanowano spektakl plenerowy pt. "Pokój" w wykonaniu Teatru Snów. Od godz. 22 i 23 odbędą się pokazy tańczących fontann.

Noc Muzeów w Przodkowie
W akcję Noc Muzeów po raz kolejny włącza się także Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie. Muzeum będzie dostępne dla zwiedzających w godzinach 20- 22. W tym czasie każdy chętny bezpłatnie może obejrzeć zgromadzone w nim eksponaty.

Noc Muzeów w Żukowie
Noc Muzeów będzie można spędzić również w Żukowie. W ramach tegorocznej akcji zaplanowano zwiedzanie z przewodnikiem kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, a także Wniebowzięcia NMP. Ze względu na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, indywidualne zwiedzanie drugiej świątyni będzie możliwe jedynie w godz. 21:30 - 22:00. Z kolei od godz. 20 do północy chętni będą mogli zwiedzić tajemnicze krypty kościoła klasztornego.

Niedziela

Bieg Sierakowicka '15"
W niedzielę w Sierakowicach już po raz czwarty odbędzie się impreza biegowa w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Sierakowicka '15 to jeden z najbardziej wymagających biegów całego cyklu. Zawodnicy pokonają dystans 15 km. Tradycyjnie imprezie towarzyszyć będą biegi dla dzieci.

Obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny
W niedzielę w Kartuzach po raz kolejny odbędzie się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, zbiórką na Rynku w Kartuzach, skąd wyruszy przemarsz uczestników na plac do Parku im. Solidarności. W programie przewidziano bezpłatną loterię z nagrodami, występy artystyczne, wspólne zabawy, gry oraz konkurencje zręcznościowe i rekreacyjne. Na placu w Parku Solidarności czekać będą liczne atrakcje, gry, zabawy, konkursy, występ zespołu "Czarodzieje z Kaszub" oraz występy innych wykonawców. Głównym celem akcji jest podkreślenie wagi rodziny i więzi rodzinnych w kształtowaniu postaw i kompetencji społecznych młodego pokolenia, naszego najważniejszego kapitału społecznego. Chcemy dostarczyć członkom rodziny dzieciom, rodzicom, dziadkom, dalszym i bliższym krewnym inspiracji w jaki sposób można spędzać czas wolny z bliskimi. Losy bezpłatnej loterii rozdawane będą tylko w miejscu zbiórki, którą wyznaczono na godz. 14.00 na Kartuskim rynku w pobliżu kościoła Św. Kazimierza.

Koncert pieśni patriotycznych
W niedzielę o godz. 15.30 w drewnianym zabytkowym kościele w Sierakowicach odbędzie się koncert Pieśni Patriotycznych. Wydarzenie będzie miało nieco fabularyzowaną formę. Oprócz pięknych pieśni patriotycznych, będzie można również posłuchać o przeżyciach i doświadczeniach ludzi, którzy tworzyli historię Polski. Podobne wspomnienia wciąż żyją w wielu polskich rodzinach. Przywracanie ich to oddanie hołdu wszystkim tworzącym granice kraju, w których dziś możemy żyć. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć następujące utwory: "Warszawianka", "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę", "Przybyli ułani pod okienko" i wiele innych.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.