W niedzielę strażacy będą pielgrzymować do Sianowskiej Pani

sobota, 19 maja 2018 r., 08:31

W niedzielę już po raz dziewiętnasty strażacy wyruszą w pieszą pielgrzymkę do Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. Tradycyjnie wezmą w niej udział druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu kartuskiego oraz funkcjonariusze Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Pielgrzymka strażaków z całego powiatu kartuskiego do Sianowa od wielu lat jest częścią obchodów święta rycerzy św. Floriana. To właśnie w 2000 roku zdecydowano, że strażacy nie będą pielgrzymować do Częstochowy, a do kaszubskiego Sanktuarium Maryjnego w Sianowie.

W tym roku już po raz dziewiętnasty strażacy zawierzą Królowej Kaszub swoją służbę, aby jeszcze lepiej realizować dobrowolnie przyjęte na siebie obowiązki, ratując zagrożone zdrowie, życie ludzkie, mienie i środowisko.

O godzinie 8.30 strażacy wyruszą z Koloni do Sanktuarium Maryjnego w Sianowie, gdzie wezmą udział w dedykowanej im mszy świętej. Po nabożeństwie tradycyjnie zapalą znicze na grobie księdza Waldemara Piepiórki, a następnie udadzą się na wspólny poczęstunek.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.