Hydroaktywni 2018 - kajakowa przygoda na kaszubskich wodach

niedziela, 20 maja 2018 r., 17:02
fot. MD-Z

Ponad siedemdziesiąt osób wzięło udział w ósmej edycji Hydroaktywnych - największej kajakowej imprezy na Kaszubach. Uczestnicy startowali indywidualnie lub w ekipach dwuosobowych. Dystans, który mieli do pokonania to około 13 km.

Po rocznej przerwie w Sulęczynie ponownie odbyła się jedna z najciekawszych imprez sportowo-rekreacyjnych na Kaszubach. W Ogólnopolskich Amatorskich Zawodach Kajakowych "Hydroaktywni 2018" wystartowało w tym roku 76 osób. Startowali indywidualnie oraz w ekipach dwuosobowych. Tegoroczna formuła imprezy nieco różniła się od poprzednich. Prócz osób ścigających się, w spływie mogli również uczestniczyć ci, którzy mieli ochotę pokonać trasę wyprawy "na luzie".

Zawody odbyły się na liczącej trzynaście kilometrów trasie prowadzącej z Gowidlina do przystani kajakowej Kajlandia. Zawodnicy ścigali się na wodach Jeziora Gowidlińskiego, rzeki Słupi, jeziora Węgorzyno i Rynny Sulęczyńskiej.

Po zawodach na uczestników czekało mnóstwo atrakcji - pokazy filmów i zdjęć "Hydroaktywnych", szanty przy ognisku i potańcówka z DJ'em.

Impreza organizowana przez Fundację "Aby chciało się chcieć" we współpracy z Przystanią Kajakową "Kajaki-Słupia", ma na celu promowanie i rozwój kajakarstwa na Kaszubach. Ma popularyzować aktywny wypoczynek przez łączenie sportowej rywalizacji z rekreacją i turystyką.

Wyniki:

Kategoria - "Jedynki":

1. Adrian Lipiński
2. Seweryn Lipiński
3. Ryszard Neumuller

Kategoria - "Dwójki":

1. Marcin Pacek i Marcin Górski
2. Tadeusz Malek i Katarzyna Jarząbek
3. Paweł Pela i Joanna Pela

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.