Sierakowice. Zakończył się najtrudniejszy bieg na Kaszubach

niedziela, 20 maja 2018 r., 18:29
fot. DS

Pełne słońce i największe wzniesienia na terenie gminy Sierakowice - tak można opisać to, z czym musieli zmierzyć się biegacze podczas czwartej edycji Sierakowickiej '15. Ponad 320 biegaczy z całego Pomorza i nie tylko, w niedzielne popołudnie wystartowało w najtrudniejszym biegu na Kaszubach. Był to kolejny etap z cyklu Kaszuby Biegają 2018.

W biegu na 15 kilometrów, który po raz czwarty odbył się w Sierakowicach, wystartowało łącznie 329 zawodników. Jak podkreślają zarówno organizatorzy, jak i sami biegacze - Sierakowicka '15, to najtrudniejsza trasa na Kaszubach. Limit czasowy na jej pokonanie wynosi dwie godziny, najszybciej przebiegł ją Łukasz Kujawski, w czasie 57.01. Drugi na mecie był Maciej Kwarta, na trzecim miejscu uplasował się Rafał Borzyszkowski. Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Baranowska - Trzasko, drugie miejsce zajęła Monika Kujawska. Trzecia na mecie pojawiła się Iwona Sikora.

Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi dla dzieci, w ramach cyklu "Małe Kaszuby Biegają", na dystansach 400 m, 800 m i 1200 m. Tradycyjnie odbył się też bieg przedszkolaków, który przyciągnął na start rekordową liczbę uczestników. Najmłodszy z nich, miał nieco ponad roczek.

Zdjęcia z biegów na 400 metrów oraz z biegu przedszkolaków, opublikujemy wkrótce.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.