Obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny w Kartuzach

niedziela, 20 maja 2018 r., 19:00
fot. MD-Z

W niedzielne popołudnie w Kartuzach już po raz czwarty obchodzono Dzień Rodziny. W zorganizowanym z tej okazji pikniku licznie uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy gminy z rodzicami. Atrakcji nie brakowało. Zabawę umilały występy i konkursy. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek.

Obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny mają podkreślić wagę rodziny i więzi rodzinnych w kształtowaniu postaw i kompetencji społecznych młodego pokolenia. Piknik już po raz czwarty zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kartuzach.

- Chcemy dostarczyć członkom rodziny dzieciom, rodzicom, dziadkom, dalszym i bliższym krewnym inspiracji w jaki sposób można spędzać czas wolny z bliskimi - podkreślali organizatorzy.

Uczestnicy obchodów spotkali się na Rynku, skąd barwny korowód przemaszerował do Parku Solidarności. Tam zebranych powitał burmistrz Mieczysław Gołuński.

- Już po raz czwarty jesteśmy tutaj razem jako rodzina. To bardzo ważna idea. Jesteśmy wtedy mocni, kiedy jesteśmy silni rodziną. Oby ta rodzina była najważniejszą, podstawową jednostką do wspólnego życia. Życzę wam, abyście razem tworzyli środowisko, w którym żyjecie. Kochajcie się, miłujcie, bądźcie dla siebie dobrzy i pomagajcie sobie nawzajem. To bardzo ważne. Miasto i każda nasza wieś tworzy wspólną, dużą, rodzinę, w której żyjemy z najbliższymi i sąsiadami. Wtedy jesteśmy mocni, gdy jesteśmy razem i wtedy też mocna jest gmina - podkreślał burmistrz Mieczysław Gołuński.

- Możemy być dumni z tego, że powiat kartuski jest najmłodszym powiatem w Polsce. Średnia wieku wynosi tutaj 36,4. Jesteśmy najlepsi w Polsce i najmłodsi. W rodzinie siła - dodał.

Kilka słów do zebranych skierował również kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kartuzach.

- Cieszę się, że jest nas tak dużo. A w szczególności z tego, że jest tak wielu młodych i dzieci, a ta rodzina jest pełna. Dziś zależy nam na tym, by rodziny były docenione zarówno małżeństwa, jak i rodziny z dziećmi i te z licznym potomstwem. To nasza przyszłość na kolejne pokolenia - podkreślał Jan Mazur, kierownik GOPS w Kartuzach.

Najbardziej emocjonującą częścią zabawy była bezpłatna loteria z nagrodami. Na uczestników czekały też występy artystyczne, wspólne zabawy, gry oraz konkurencje zręcznościowe i rekreacyjne. Popołudnie umilały koncert zespołu "Czarodzieje z Kaszub" oraz występy innych wykonawców.

MD-

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.