Trzy wypadki z udziałem motocyklistów

poniedziałek, 21 maja 2018 r., 13:15
fot. archiwum/AL

W miniony weekend na drogach powiatu kartuskiego doszło do trzech wypadków z udziałem motocykli. W ich skutek do szpitali przetransportowano trzy osoby.

Do pierwszego zdarzenia doszło ">w sobotni wieczór, około godz. 19 w Starkowej Hucie. Kierująca motocyklem 31-letnia mieszkanka Warszawy jadąc z Kościerzyny w kierunku Żukowa, nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i najechała na tył samochodu marki vw, którym kierowała 32-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego. Motocyklistkę przewieziono do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę, 20 maja około godz. 19 w Żukowie.

- Kierujący pojazdem marki renault 55-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego wyjeżdżając ze skrzyżowania ulic 3 Maja z Kościerską, wykonywał manewr skrętu w lewo i najechał na motocykl marki Kawasaki, którym kierował 23-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego - informuje

W wyniku zderzenia do szpitala przetransportowano pasażerkę motocyklu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Godzinę później, w Lniskach doszło do kolejnego wypadku. Jak informuje st. sierżant Daria Olchowik, kierująca peugeotem 28-letnia mieszkanka Gdańska, jadąc z Żukowa w kierunku Leźna, w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, nie upewniła się, że może to uczynić bezpiecznie i najechała na jadący lewym pasem w tym samym kierunku motocykl Kawasaki, którym jechał 23-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

- Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń. Do kierujących samochodami natomiast apelujemy o kilkukrotne patrzenie w lusterka przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa - przestrzegają policjanci.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.