Będzie grzmiało i padało. IMGiW wydało ostrzeżenia

wtorek, 22 maja 2018 r., 13:35
fot. internet/IMGiW

We wtorkowe popołudnie nad Kaszubami mogą przejść burze z opadami deszczu i gradu. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia.

Zgodnie z komunikatem, we wtorek po południu prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie może pojawić grad.

W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia. Służby apelują o ostrożność. Burze mogą mogą powodować szkody materialne, a nawet zagrożenie życia.

- Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - przestrzega instytut.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.