Kczewo-Miszewo. Zderzenie trzech pojazdów - w akcji LPR

środa, 23 maja 2018 r., 18:25
fot. AL

W środowe popołudnie służby interweniowały na trasie Kczewo-Miszewo. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe. Wsutek wypadku cztery osoby zostały ranne. Jedną z nich w stanie ciężkim do szpitala przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło przed godziną 17. na trasie Kczewo-Miszewo.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi 26-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego zasnął za kierownicą, wskutek czego zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącą toyotą, którym kierował 59-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. W te pojazdy uderzyła honda, za kierownicą której siedział 49-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego - podaje st. sierż. Daria Olchowik, p.o. rzecznika prasowego kartuskiej policji.

Jak dodaje, w wyniku zdarzenia do szpitala trafiły cztery osoby w tym małe dziecko. Jeden z mężczyzn do szpitala został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierujący audi był trzeźwy. Od kierujący hondą i toyotą pobrana zostanie krew celem sprawdzenia stanu trzeźwości.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Przodkowo, OSP Pomieczyno, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego oraz załoga LPR.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.