Jak odświeżyć wygląd swojej łazienki?

czwartek, 24 maja 2018 r., 16:51
fot. nadesłane

Dzięki odpowiednim dodatkom można z łatwością odmienić każde pomieszczenie. Delikatny lifting łazienki idzie przeprowadzić bez konieczności wymieniania wszystkich sprzętów oraz przeprowadzania generalnego remontu. Jak odświeżyć wygląd swojej toalety bez totalnego remontu, a nawet zrywania płytek na ścianach i podłodze? Wystarczy zmienić kilka elementów, a pomieszczenie nabierze zupełnie nowego charakteru.

Zadbaj o detale

Powiedzenie diabeł tkwi w szczegółach dotyczy nie tylko odpowiedniego uzupełniania stroju dodatkami, ale również urządzania pomieszczeń. Dzięki dobrze dobranym elementom dekoracyjnym można bez większego wysiłku odmienić łazienkę. Dopasowane kolorystycznie dywaniki łazienkowe i pojemnik na mydło sprawią, że pomieszczenie będzie estetyczne i spójne. Nowa bateria umywalkowa lub prysznicowa o prostym kształcie, nada Twojej łazience nowoczesnego charakteru.

Doskonałym sposobem na odmienienie pomieszczenia są lustra i dekoracje ścienne. Ciekawe obrazy, zdjęcia lub plakaty coraz częściej pojawiają się nie tylko w salonach i przedpokojach, ale również w łazienkach. Ożywiają one wnętrze i podkreślają jego charakter. Jeśli chodzi o lustra, warto wybierać te o prostych kształtach, pozbawione ramy, ale za to dodatkowo podświetlane za pomocą specjalnej taśmy LED. Bardzo ciekawe modele luster o różnych kształtach dostępne są na stronie sklepu 123 Łazienka. Znajdziesz tam najróżniejsze propozycje od znanych producentów.

Zmień oświetlenie

Nie od dziś wiadomo, że dzięki odpowiedniemu oświetleniu można zmienić charakter każdego pomieszczenia. Dobrze ustawione lampy umożliwiają zwrócenie uwagi na konkretne elementy oraz sprawiają, że łazienka jest bardziej funkcjonalna. Żarówki o odpowiednim natężeniu i barwie światła sprawią, że codzienne czynności związane z poranną toaletą czy makijażem będzie wykonywać się łatwiej i bardziej precyzyjnie.

Bardzo ważną kwestię odgrywają również oprawy oświetleniowe. Piękny, zdobiony żyrandol będzie efektownym dodatkiem w prostej łazience, której właściciele chcą nadać elegancki charakter. Możesz postawić również na designerskie lampy druciane ze złotymi elementami. W nowoczesnych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się również oprawy z betonu lub jego imitacji. Należy jednak pamiętać, że tego typu lampa musi być odpowiednio wykonana i zabezpieczona przed wilgocią.

Wprowadź naturalne dodatki

Od dłuższego czasu niezwykle popularne stało się wykorzystywanie w łazienkach elementów wykonanych z naturalnych materiałów. Dzięki nowoczesnym technologiom, które pozwalają na odpowiednie zabezpieczenie tworzyw podatnych na wpływ wilgoci, w toaletach doskonale sprawdza się beton i drewno. Kluczową kwestią jest, aby materiały były dobrze przystosowane do częstego obcowania z wodą oraz powietrzem o wysokiej wilgotności.

Również drewno można wykorzystywać w łazience w wielu różnych postaciach. Możesz wybrać tylko i wyłącznie drewniane dodatki, takie jak wieszaki na ręczniki, pojemniki na mydło, kosz na pranie lub śmieci czy pojemniki na kosmetyki. Warto jednak pójść o krok dalej i wybrać drewnianą podłogę lub drewniany blat pod umywalkę. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykonanie z drewna efektownej zabudowy wanny lub spłuczki do WC. Takie rozwiązanie na pewno będzie niezwykle oryginalne, a przy tym sprawnie połączy nowoczesne trendy z klasycznym, naturalnym materiałem.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.