Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie

czwartek, 24 maja 2018 r., 21:54
fot. nadesłane

Szkoła Podstawowa w Borkowie od 2006 roku nosi imię Jana Pawła II. Zgodnie z obowiązującym statutem dzień urodzin Karola Wojtyły jest świętem szkoły. Obchody, jak co roku, rozpoczęła uroczysta msza św. w sali sportowej. Tegoroczną eucharystię odprawił ks. Maciej Rychert z parafii WNMP w Żukowie. Służbę liturgiczną, czytania i śpiew sprawowali uczniowie szkoły. We mszy św. uczestniczyli także przedstawiciele społeczności borkowskiej.

Dyrektor Szkoły Józef Belgrau przypomniał, że w 2006 roku szkoła otrzymała to zaszczytne imię oraz podkreślił, że Karol Wojtyła, Jan Paweł II na zawsze wpisał się w historię Polski i świata. Ks. Maciej Rychert w kazaniu przypomniał słowa polskiego papieża wypowiedziane w Sopocie w 1999 roku: "Nie ma wolności bez solidarności! (…) i nie ma solidarności bez miłości"

Po mszy św. i przerwie na rekreację społeczność szkolna zebrała się ponownie na sali sportowej. Rozpoczął się konkurs "Mam talent", w którym uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia muzyczne, plastyczne, gimnastyczne, sportowe. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę.

Obecny na obchodach ks. proboszcz Krzysztof Sagan zwrócił zebranym uwagę na biblijną przypowieść o talentach. Zapytał się dzieci, czy ktoś w tej przypowieści nie otrzymał żadnych talentów? Nie ma takiej osoby, jedni otrzymują więcej, inni mniej, ale otrzymują.

Borkowski "Mam talent" pokazał, że Bóg nie szczędził talentów uczniom tej szkoły. Konkurs prowadziła Zyta Formela, nauczycielka muzyki. W przygotowania uroczystości bardzo zaangażowali się wszyscy nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły.

nadesłane/SP Borkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.