Uczniowie z Klukowej Huty z wizytą u kościerskich policjantów

piątek, 25 maja 2018 r., 10:29
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W środę kościerską komendę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Klukowej Hucie. W trakcie wizyty najmłodsi zwiedzili budynek komendy oraz zobaczyli z bliska jak pracują policjanci różnych komórek. Dzieci przejawiały ogromne zainteresowanie pracą policjantów oraz tym co dzieje się w murach komendy.

Na początku policjanci oprowadzili malców po budynku pokazując jak pracują mundurowi. Najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudziły radiowozy do których można było wsiąść i przekonać się, jak głośno wyją ich syreny. Zwiedzanie komendy połączone było z pogadanką na temat bezpieczeństwa.

Policjanci przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. W ramach tej lekcji uczniowie mogli przymierzyć mundury policyjne, co sprawiło im ogromną frajdę.

Spotkanie z dzielnicowym okazało się ogromną atrakcją, które przyniosło wiele uśmiechu. Na zakończenie dzieci otrzymały magnesy na lodówkę z numerami alarmowymi. Mamy nadzieję, że wizyta w budynku Policji zostanie w pamięci najmłodszych na długi czas.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.