Jak nadać przesyłkę z płatnością przy odbiorze?

piątek, 25 maja 2018 r., 10:40
fot. nadesłane

Sprzedając swoje własne przedmioty przez Internet lub prowadząc firmę wysyłkową warto zaoferować kupującym możliwość zapłacenia za kupiony produkt przy odbiorze. Dzięki temu skróceniu ulegnie czas między wysłaniem, a odbiorem paczki przez nabywcę oraz będzie miał on większe poczucie bezpieczeństwa podczas transakcji. Taką możliwość daje nam przesyłka kurierska pobraniowa. Czym różni się przesyłka kurierska pobraniowa od zwykłej i dlaczego warto z niej korzystać?

Przesyłka kurierska pobraniowa - dlaczego warto z niej korzystać?

Osoby, które prowadzą sklep internetowy sprzedający produkty online lub osoby prywatne prowadzące sprzedaż swoich własnych przedmiotów powinny wiedzieć, że zapłata z góry za produkt nie jest jedyną opcją, jaką mogą zaoferować swoim klientom.

Wielu kupujących ma bowiem obawy co do płacenia z góry za produkt nabywany przez Internet, zwłaszcza, jeśli po raz pierwszy dokonują zakupu od nas. Wielu nieuczciwych sprzedawców wykorzystuje bowiem dobrą wolę oraz zaufanie nabywców i po wpłacie przez nich pieniędzy zwyczajnie nie wysyła kupionego przedmiotu. Aby więc zagwarantować kupującym, że jesteśmy uczciwi, warto zaproponować im możliwość zapłacenia za przedmiot przy jego odbiorze. Dzięki temu kupujący płaci za zakup dopiero w momencie, kiedy fizycznie paczka dotrze pod jego adres.

Przesyłka pobraniowa wiąże się z jeszcze jedną zaletą. A mianowicie, wybierając ją oszczędzamy czas kupującego. Nie musimy bowiem czekać, aż przelew od niego zostanie zaksięgowany na naszym koncie, a do realizacji zamówienia możemy przystąpić od razu po jego złożeniu. To wygoda oraz oszczędność czasu, którą z pewnością doceni każdy kupujący przedmioty online.

Przesyłka kurierska pobraniowa - jak ją zamówić?

Proces zamawiania przesyłki pobraniowej jest bardzo podobny do postepowania w przypadku zwykłej paczki, którą nadajemy ze pośrednictwem firmy kurierskiej. Wystarczy bowiem podać wszystkie dane, zarówno nasze jako nadawcy, jak i kupującego jako odbiorcy oraz wybrać rodzaj paczki odpowiedni dla przesyłki, która nadajemy. Jedyną różnicą jest zaznaczenie opcji "pobranie" oraz podanie kwoty pobrania.

Wybierając usługę przesyłka pobraniowa na Kepex.pl nie zapominajmy także o zwiększeniu wartości przedmiotu o koszt jego wysyłki za pobraniem, o ile ustaliliśmy z kupujących, że koszt wysyłki pokryje on. Po odebraniu paczki przez adresata, pieniądze z pobrania w ciągu kilku dni trafią na podane podczas zamawiania przesyłki konto bankowe. Cena nadania przesyłki pobraniowej jest niewiele wyższa od nadania zwykłej paczki, ale jej oferowanie może znacząco zwiększyć naszą sprzedaż. Warto więc korzystać z tej opcji oraz oferować ją swoim klientom.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.