Cellulit - fakty i mity. Czy krem na cellulit działa?

piątek, 25 maja 2018 r., 10:47
fot. nadesłane

Cellulit to powszechny problem. Nic więc dziwnego, że na jego temat pojawiło się wiele mitów. Nie każdy rozumie mechanizm powstawania tego defektu, a czerpanie wiedzy z reklam telewizyjnych oraz haseł na opakowaniach kremów rodzi coraz więcej stereotypów i wątpliwości. Postaramy się rozprawić się z najczęstszymi mitami i faktami dotyczącymi pomarańczowej skórki.

Z cellulitem walczą przede wszystkim kobiety

Fakt! Cellulit to typowo kobieca przypadłość. Aż 99% osób, które borykają się z pomarańczową skórką to właśnie panie. Wynika to z kilku powodów. Najważniejszym jest jednak różnica w budowie tkanek pomiędzy kobietami i mężczyznami. U obu płci tkanka tłuszczowa i łączna ułożona jest na przemiennie. Jednakże u panów układ ten przebiega po skosie, a u kobiet poziomo. Jest to oczywiście duże uproszczenie, ale pozwala zrozumieć, dlaczego u panów nie widać nierówności. Otóż nawet w przypadku, gdy grudki się formują, giną między tkankami i nie są widoczne. U pań natomiast takie wybrzuszenia są zawsze zauważalne.

W każdym momencie można pozbyć się cellulitu

Niestety jest to mit. Formowanie się cellulitu możemy podzielić na trzy fazy. W pierwszej zmiany są widoczne tylko, gdy chwycimy palcami fałd skóry. W drugiej obserwować go można w niektórych pozycjach, powodujących ucisk danego obszaru - np. siedząc na twardym podłożu. Dopiero w trzecim etapie cellulit widoczny jest przez cały czas. Niestety, w tym momencie jego całkowite usunięcie może okazać się niemożliwe bez zastosowania specjalistycznych zabiegów. Dlatego działać warto jak najszybciej, wtedy jest szansa, że pomarańczowej skórki pozbędziemy się przy pomocy domowych metod.

Jak pozbyć się cellulitu? Zobacz: https://vialise.pl/cellulit-jak-sie-pozbyc-szybko-i-skutecznie/

Cellulit można zwalczyć tylko dietą

To kolejny mit. Zdrowa dieta ma ważne znaczenie, ale w wielu przypadkach to po prostu za mało. Nie da się zlikwidować cellulitu, odżywiając się niezdrowo, to prawda. Do diety dołączyć należy jednak również inne metody takie jak ćwiczenia oraz odpowiednia pielęgnacja skóry.

Cellulit mają tylko osoby z nadwagą

Mit! Cellulit zbudowany jest z przerośniętych, nierównomiernie rozłożonych lipidów, ale nadmiar tkanki tłuszczowej to tylko jedna z przyczyn. Bezpośrednie wiązanie cellulitu z nadwagą to duże uproszczenie. Z problemem tym walczą kobiety we wszystkich rozmiarach. Szereg przyczyn powodujących cellulit nie wiąże się bowiem z otyłością. Pomarańczowa skórka może być efektem skłonności genetycznych, zaburzeń hormonalnych, ale też tendencją do zatrzymywania wody w tkankach, czy nawet siedzącym i stojącym trybem pracy. Dlatego z cellulitem często walczą panie w ciąży (i po ciąży), a także panie pracujące np. jako kelnerki.

Cellulitu nie mają młode osoby

Mit! Cellulit mają nawet nastolatki. Często jest to efekt zaburzeń gospodarki hormonalnej w tym okresie. U niektórych dziewczyn pomarańczowa skórka znika sama, ale lepiej jest jej nieco pomóc w tym procesie poprzez stosowanie zdrowej diety, ćwiczeń oraz odpowiednich kosmetyków.

Kremy na cellulit nie działają

Mit! Najprawdopodobniej powodem jego funkcjonowania jest fakt, że na rynku istnieją najróżniejsze kremy antycellulitowe, a wiele z nich faktycznie jest nieskuteczna. Z problemem walczy wiele kobiet, co napędza rynek. W efekcie na tej fali, powstają wciąż nowe preparaty, które kuszą obiecującymi hasłami. Niestety, wiele z nich nie działa. To nie oznacza, że nie istnieje skuteczny krem na cellulit. Trzeba jednak wiedzieć, jak wybrać odpowiedni preparat.

Najważniejsze to czytać składy zamieszczone na opakowaniach. To właśnie one świadczą o tym, czy krem ma szansę działać, czy też nie. Choć początkowo czytanie ich może być nieco kłopotliwe, a nazwy tajemnicze, to po kilku próbach będziemy wiedzieć, na co być wyczulonym. Będąc w drogerii zawsze możemy sprawdzić składniki, korzystając z internetu w telefonie. Co powinien zawierać krem antycellulitowy?

Składniki idealnego kremu podzielić można na trzy grupy pod względem właściwości. Pierwsza ma za zadanie rozbijanie komórek tłuszczowych, które budują grudki. Tak zadziała: ekstrakt z bylicy boże drzewko oraz kofeina. Lipidy otoczone są przez mieszankę wody i toksyn, które stanowią produkty uboczne metabolizmu komórkowego. Toksyny powodują dalszy rozrost lipidów, a te z kolei, uciskając na naczynka, uniemożliwiają ich usuwanie. Dlatego ważne są także substancje detoksykujące, jak na przykład: ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, alg, kofeina. Trzecią grupą są natomiast właśnie składniki poprawiające mikrokrążenie i wzmacniające naczynka. Dzięki nim zredukujemy problem z zalegającymi toksynami, a także usprawnimy usuwanie lipidów. W taki sposób działać będą na przykład: ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg, kofeina.

Jeżeli więc zastanawiasz się, jak pozbyć się cellulitu skutecznie sięgnij po odpowiedni kosmetyk. Znalezienie kremu o tak bogatym i kompleksowym składzie nie jest łatwe, ale jest możliwe. Doskonałym przykładem jest chociażby krem na cellulit Vialise.

Opinie o balsamie Vialise

Stosowałam różne kremy na cellulit, ale nigdy nie byłam w pełni zadowolona z efektów. Już przestałam wierzyć w to, że kosmetyk może faktycznie coś zdziałać, ale postanowiłam wypróbować jeszcze Vialise. To był strzał w dziesiątkę! Pomógł mi znacznie zredukować zmiany, a do tego pięknie pachnie i ładnie się wchłania. Dla mnie to jest ideał - mówi pani Marzenia z Gdyni

* * *

Z cellulitem walczyłam od dawna. Ćwiczyłam, odżywiałam się odpowiednio, ale czułam, że wszystko utknęło w martwym punkcie. Widziałam efekty, ale były zbyt mało zadowalające. Postanowiłam wypróbować krem Vialise, bo miał świetne opinie w internecie. I nie zawiodłam się! To był ten dodatkowy kop, którego potrzebowała moja skóra - mówi pani Anna z Gdańska

Czytaj również w serwisie medme.pl - Krem na cellulit czy tabletki?

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.