Jak wybrać najlepszą trampolinę do domu i ogrodu?

piątek, 25 maja 2018 r., 10:58
fot. nadesłane

Piękna pogoda, długie dni i zabawy na dworze to nic innego jak lato. Wiele dzieci samych porzuca komputery i tablety, aby tylko na chwile wyjść przed dom i pograć w piłkę lub ganianego. W tym artykule przedstawiamy bardzo ciekawy pomysł, który z pewnością urozmaici beztroskie chwile na świeżym powietrzu lub wyciągnie największych fanów gier komputerowych do ogrodu i pozwoli wyszaleć się wszystkim dzieciom. Mowa o trampolinach. Jakie są dostępne na rynku ? Którą wybrać ? O tym wszystkim poniżej.

Czym są trampoliny ogrodowe ?

Trampolina ogrodowa jest zazwyczaj dużą konstrukcją, na której mogą odbijać się oraz skakać dzieci i dorośli. Konstrukcje takie najczęściej są okrągłe, mają średnicę kilku metrów i posiadają siatkę zabezpieczającą, która uniemożliwienie wypadnięcia ze środka. Łącząc te wszystkie elementy, otrzymujemy dosłowne spełnienie marzeń wszystkich dzieci. Trampoliny takie dają zajęcie na długie godziny, wyciągają najmłodszych na dwór i służą przez kilka sezonów. Ich przechowywanie po złożeniu również nie jest problematyczne, co jest dużym plusem. Powierzchnia ogrodowa trampolin pomieści wiele, gdyż można zainstalować ich kilka i pozwolić na bezpośredni rywalizacje na fikołki.

https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/jak-wybrac-trampoline-ogrodowa-ktora-bedzie-najlepsza/4484/

Jakie modele oferuje rynek ?

Rynek pod tym względem spisuje się bardzo dobrze. Duża ilość producentów, którzy prześcigają się w pomysłowych rozwiązaniach i jakości produktów daje ogromne pole wyboru klientom. Wybierać możemy spośród wielokolorowych konstrukcji o różnych wielkościach, kształtach i funkcjonalności. Do najbardziej popularnych modeli należą te w kształcie koła z siatką zabezpieczającą o średnicy kilku metrów. Można kupić je we wszystkich supermarketach w trakcie sezonu oraz marketach budowlanych na działce ogrodowych. Oprócz trampolin dla dzieci dostępne są również dużo większe i bardziej zaawansowane konstrukcyjnie do celów imprezowych - np. są stosowane na piknikach lub salach zabaw, trampoliny dla osób dorosłych przystosowane do większego ciężaru czy trampoliny wykorzystywane w treningach - np. fitnessie. Na rynku znajdziemy modele:

• małe — o kilkudziesięciu centymetrowej średnicy
• małe, profesjonalne przeznaczone do fitnessu ze stałym uchwytem w formie drążka
• średnie — okrągłe z siatką zabezpieczającą
• duże z kilkoma powierzchniami elastycznymi

Trampoliny nie tylko dla dzieci

Dobra zabawa nie jest zarezerwowana tylko dla najmłodszych. Pomimo że mniejsze wersje są bardzo wytrzymałe, to na rynku znajdziemy również trampoliny specjalnie zaprojektowane dla dorosłych. Służyć większemu ciężarów są wykonane w inny sposób i mają znacznie większe limity. To zdecydowanie doskonały sposób na udaną rozrywkę na domowej imprezie lub podczas firmowego pikniku integracyjnego. Trampoliny takie mają zazwyczaj większy niż standardowe rozmiary, bardziej solidną konstrukcję i zazwyczaj dwie lub trzy powierzchnie elastyczne. Zazwyczaj możemy spotkać podobne np. w parkach rozrywki.

Bardzo ciekawym gadżetem jest trampolina fitness. To specjalnie wykonana konstrukcja, która służy do ćwiczeń. Pozwala bardzo skutecznie ćwiczyć wszystkie partie mięśni. Profesjonaliści bardzo polecają ten rodzaj przyrządu i zachęcają do regularnych sesji na nim.

W co można bawić się na takiej trampolinie ?

To zasadnicze pytanie, które zawsze pada, gdy najmłodszy ujrzy taki gadżet. Trampoliny są bardzo wytrzymałe i bezpieczne dzięki temu dziecko lub dorośli oprócz zwykłego podstawiania mogą wykonywać przeróżne akrobacje czy firmy. W razie niepowodzenia siatka zabezpieczającą nie pozwoli spać akrobacie z urządzenia. Zabawy takie dobrze wpływają również na rozwój fizyczny dzieci, dlatego oprócz zabawy można na nich wykonywać ćwiczenia kształtujące np. postawę.

https://www.sklep-presto.pl/fitness-i-silownia/cardio/trampoliny-1784/

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.