Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policję

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 11:39
fot. archiwum

W miniony weekend na drogach powiatu kartuskiego policjanci zatrzymali troje nietrzeźwych kierujących. Mimo nieustannych apeli policji i kampanii społecznych wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

W niedzielę około godz. 17 zatrzymano w Grzybnie 43-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował audi znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad 2,5 promila.

Trzy godziny później w Łapinie Kartuskim, policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, który kierował skuterem mając w organizmie około dwóch promili alkoholu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, około północy w Przyjaźni, mundurowi zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który jechał volkswagenem znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 0,7 promila.

Warto pamiętać, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.


MD-

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.