Pożyczka pozabankowa - czy bezpiecznie się o nią ubiegać?

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 14:12
fot. nadesłane

Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących pożyczek pozabankowych jest to, dotyczące jej bezpieczeństwa. To całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt że tak zwane 'alternatywne' produkty i usługi finansowe cieszyły się w ostatnich latach złą opinią.

Typowym przykładem pożyczki pozabankowej jest - tak zwana - "chwilówka", która swego czasu była szeroko krytykowana w związku z presją na przydzielanie jej każdemu, kto się o nią ubiegał i zawyżonymi kosztami w niektórych firmach.

W efekcie, trudno się dziwić, że w dalszym ciągu wiele osób podchodzi do pożyczki pozabankowej z pewną dozą sceptycyzmu. Ale czy nieuczciwe praktyki niektórych firm pożyczkowych oznaczają, że powinniśmy całkowicie unikać wszystkich pożyczek pozabankowych?

Co ważniejsze, czy istnieje podejście gwarantujące bezpieczeństwo, jeśli chodzi o ubieganie się o taką pożyczkę?

Zdrowy rozsądek to klucz

Krótka odpowiedź na tak postawione pytanie to tak - o produkt jakim jest pożyczka pozabankowa można aplikować bezpiecznie. Z tym jednak zastrzeżeniem, że warunkiem bezpieczeństwa jest upewnienie się co do wiarygodności i dobrej renomy firmy pożyczkowej, z jaką współpracujemy.

Założenie lub twierdzenie, że każda pożyczka pozabankowa jest z gruntu podejrzana to jak powiedzenie o każdym samochodzie na rynku, że jest niebezpieczny. To, że niekiedy wyprodukowane modele samochodów okazywały się mieć wady i być przez to trumnami na kołach, nie oznacza od razu, że taką etykietę możemy przykleić całemu rynkowi. Dokładnie tak samo jest w przypadku pożyczki pozabankowej - zdecydowana większość firm, w których jest ona dostępna to podmioty odpowiedzialne, choć oczywiście zdarza się że na rynku pojawi się taki, któremu zależy tylko na zarabianiu kosztem klientów.

I dlatego, przy ubieganiu się o tego rodzaju produkty finansowe tak ważny jest zdrowy rozsądek. W tym wypadku oznacza to, że każdy konsument powinien poświęcić czas na przeprowadzenie własnej analizy reputacji firmy pożyczkowej.

W dzisiejszych czasach wystarczy zatem klika kliknięć myszą, w poszukiwaniu informacji o danym podmiocie i opinii obecnych oraz byłych klientów w Internecie. Dość szybko stanie się dla nas jasne, czy dana firma jest tą, z którą chcemy podpisać umowę o pożyczkę pozabankową. Oczywiście, nie da się zadowolić wszystkich, więc poszukiwanie podmiotu, który będzie miał 100% pozytywnych opinii raczej nie jest dobrym pomysłem. Jednak sprawdzenie, czy na temat danej firmy przeważają pozytywne komentarze nad tymi negatywnymi to absolutna konieczność.

Upewnij się, że będziesz współpracować z kimś, kto dostarcza usługi wysokiej jakości a pożyczka pozabankowa może w odpowiednich okolicznościach okazać się produktem na wagę złota. To wyłącznie kwestia ostrożnego podejścia, to ono gwarantuje nam uniknięcie problemów.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.