Moc atrakcji na Festynie Rodzinnym w Klukowej Hucie

wtorek, 29 maja 2018 r., 08:20
fot. Dominik Ropela

Festyn Rodzinny w Klukowej Hucie, jak co roku przyciągnął setki mieszkańców i nie tylko. Nie zabrakło zabawy, muzyki i uśmiechów na twarzach. Podczas festynu odbyły się eliminacje różnych konkursów a organizatorzy zaskoczyli uczestników niespodzianym gościem, który rozbawił i zszokował publiczność.

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim masa wydarzeń i dobrej zabawy. Gmina Stężyca bez wątpienia odczuwa już letni klimat. Dziś, 27 maja odbyła się już kolejna z kolei impreza w tym rejonie. Na XV Festyn Rodzinny do Klukowej Huty przybyły setki ludzi z całego powiatu.

- Nie jestem stąd, ale przyjechałam z rodziną bo słyszałam, że co roku jest tu dobra zabawa. W miejscowości, w której mieszkam niestety nie ma takich festynów. Bardzo mi się podoba, a gość specjalny to fantastyczna niespodzianka. Na festynie tego typu jestem pierwszy raz ale na pewno nie ostatni, będę tu przyjeżdżać co roku - mówi Jolanta Bigus, uczestniczka pikniku

Festyn rozpoczął się o godzinie 14 na terenie Zespołu Kształcenia i Wychowania. Został on powiązany z niedawno obchodzonym Dniem Matki, dlatego nie było innej możliwość jak zacząć od życzeń i podziękowań za matczyną miłość i cierpliwość. Do organizacji festynu przyczyniła się cała społeczność, w tym też uczniowie miejscowej szkoły. Liczne wierszyki, piosenki i pokazy taneczne, a także kabaret w wykonani uczniów ZKiW z Klukowej Huty umilały uczestnikom wypoczynek i wprowadziły miłą atmosferę. Publiczność miała okazję obejrzeć występy laureatów Konkursu Poezji Maryjnej, którym na pikniku wręczono nagrody.

Podczas festynu odbyła się już kolejna edycja konkursu "Ja też mam talent". W skład komisji weszli: Danuta Janca, Joanna Kurnikowska oraz radny Kazimierz Gruchała.

W bogatym programie imprezy nie zabrakło również strzelanek, stoisk z "festynowymi akcesoriami" i małą gastronomią, pokazów strażaków, trampolin, kul wodnych i dmuchawców, które najmłodsi wręcz oblegali.

Kilka minut po godzinie 16. nadeszła pora na niespodziankę, którą okazał się Ireneusz Krosny, mim, którego autorskie etiudy dotyczą przejawów życia społecznego i towarzyskiego, a kończy je zaskakująca pointa i przesłanie.

Po prezentacji "Teatru Jednego Mima", nadeszła najbardziej oczekiwana chwila, wyniki "Janosika", losowania, do którego po losy stały kolejki przez cały czas trwania pikniku. Nagrodami były między innymi rower, deskorolka elektryczna, piła motorowa i... koza!

Za losowanie nagród zabrali się między innymi: ksiądz Dariusz Knut, radni Kazimierz Gruchała i Zbigniew Zaborowski, dyrektor ZKiW Grzegorz Przepiórkowski a także przedstawiciele Urzędu Gminy Stężyca i inni.

Organizatorzy zapowiedzieli, że w przyszłym roku festyn znów się odbędzie.

Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.