Jednogłośne absolutorium dla zarządu powiatu kartuskiego

wtorek, 29 maja 2018 r., 16:15
fot. MD-Z

Na wtorkowej sesji rada powiatu kartuskiego oceniła wykonanie budżetu 2017. Radni byli w tej kwestii zgodni. Jednogłośnie zadecydowali o udzieleniu absolutorium zarządowi na czele ze starostą Janiną Kwiecień.

Budżet w 2017 roku po stronie dochodów zamknięto kwotą 119.108.854,69 zł, co stanowi 96 proc. planu. Wydatki powiatu wyniosły natomiast w ubiegłym roku 117.348.072,88 zł, tj. 94 proc. planu. Na inwestycje wydano około 8,1 mln złotych, czyli 7 proc ogółu wydatków.

- Po rozpatrzeniu sprawozdania finansowego, sprawozdania zarządu powiatu z wykonania budżetu w roku 2017 wraz z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku, informacji o stanie mienia komunalnego, dokonania własnych kontroli i analiz, zaciągnięcia opinii w sprawie kontroli wewnętrznych i zewnętrznych, komisja postanowiła ocenić sprawozdanie z wykonania budżetu 2017 pozytywnie - poinformował Piotr Fikus, przewodniczący komisji rewizyjnej.

Radni byli jednogłośni w kwestii udzielenia absolutorium zarządowi. Wszyscy zagłosowali "za". Posypały się gratulacje i podziękowania.

- Chciałabym serdecznie podziękować za kolejny wspólny rok budżetowy, który mamy za sobą. Dziękuję radzie za zaufanie i docenienie naszej pracy. To praca nas wszystkich. Chciałabym podziękować zarządowi za merytoryczną i dobrą współpracę, dziękuję wszystkim pracownikom. Proszę dyrektorów poszczególnych wydziałów o przekazanie im podziękowań. Sprawozdanie, które przedstawiamy to praca całego starostwa. Szczególne podziękowania kieruję do Zofii Walkowiak, która jest nadzwyczajnym skarbnikiem. Dziękuję sekretarzowi Radosławowi Pekowi za ogromne, codzienne wsparcie naszej pracy, za wiedzę i merytoryczne działania. Dziękuję całemu zespołowi radców prawnych na czele z Aleksandrą Kowalską - Ślaską. Dziękuję policji, straży i wszystkim jednostkom, które działają na rzecz naszego społeczeństwa - podkreślała starosta Janina Kwiecień.

- To właśnie ta nasza wspólna praca przełożyła się na wynik, jaki zdobyliśmy w rankingu powiatów. Tam są oceniane wszystkie zadania, które nakłada na nas ustawa. A pierwsza nagroda jest efektem pracy wszystkich naszych wydziałów - dodała.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.