Leźno. Przez zabawy i doświadczenia uczniowie wiedzę ścisłą zgłębiali

wtorek, 29 maja 2018 r., 19:40
fot. nadesłane

Mówi się, że 14 marca jest dniem matematyk, ale dlaczego mamy ograniczać się do jednego dnia? W naszej szkole to co fajne, nie może się tak szybko skończyć. Zaczęliśmy marcu, a w kolejnych miesiącach kontynuowaliśmy bliższe spotkania z matematyką. Nasi uczniowie brali udział w konkursach gminnych, wojewódzkich i ogólnopolskich, zdobywając wszędzie wysokie noty i nagrody.

Braliśmy udział w interaktywnym konkursie "Maks matematyczny", uzyskując wyniki bardzo dobre (Mieszko Jaworski, Mikołaj Jaworski, Łukasz Sollich) oraz dobre (Krzysztof Smuła, Antoni Cichowicz). W wojewódzkim konkursie "Mistrz rachunków" dwóch uczniów naszej szkoły zostało laureatami. Mieszko Jaworski zajął II miejsce, a Łukasz Sollich zajął III miejsce. W ogólnopolskim konkursie "Kangur matematyczny", zdobyliśmy wyróżnienie (Krzysztof Dragan) i wyniki bardzo dobre (Mikołaj i Mieszko Jaworscy).

W ramach dni matematyki na lekcjach przeprowadzaliśmy konkurs "Matematyka od kuchni" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Zrobiliśmy sobie krótką przerwę świąteczną, by i w kolejnych miesiącach kontynuować bliższe spotkania z matematyką.

Dwóch uczniów naszej szkoły - Mieszko Jaworski oraz Łukasz Sollich zostało finalistami XIII Megaolimpiady wiedzy z matematyki. W wojewódzkim konkursie dla klas IV "Matematyka na co dzień", nasza drużyna zajęła III miejsce. Gratulacje dla Zosi Wojtkiewicz, Szymona Kobieli i Remigiusza Kowalskiego.

I Gminny Konkurs Matematyczny "Zdolni w Żukowie" nie mógłby się odbyć bez nas, bowiem to nasi uczniowie: Mikołaj Jaworski, Łukasz Sollich, Mieszko Jaworski i Krzysztof Smuła, zdobyli puchar dla najlepszego zespołu. Ponadto Mikołaj Jaworski zajął III miejsce, zaś Mieszko Jaworski oraz Łukasz Sollich zajęli I miejsce w swoich kategoriach.

Braliśmy udział w XII wojewódzkim konkursie "Matematyczne ścieżki po Polsce", gdzie Mikołaj Jaworski zdobył VI miejsce, zaś Mieszko Jaworski II miejsce. Dodatkowo drużyna w składzie: Mieszko Jaworski, Antoni Cichowicz oraz Łukasz Sollich również zajęła II miejsce.

To jednak nie wszystko. Zwieńczeniem naszych przygód z matematyką był "Dzień matematyczno - przyrodniczy", który odbył się w naszej szkole 15 maja. Matematyka wszak jest narzędziem umożliwiającym zgłębianie tajników przedmiotów przyrodniczych. Kolorowo i wesoło przez zabawy i doświadczenia wiedzę ścisłą zgłębialiśmy.

Wszystkim uczniom, którzy biorą czynny udział w naszych inicjatywach, za zaangażowanie
oraz wspólnie spędzone chwile dziękujemy, sukcesów gratulujemy i do dalszej zabawy zachęcamy.

Zespół matematyczno - przyrodniczy: Magdalena Smuła, Emila Grzegorczyk, Ewa Szymańska, Anna Lamczyk - Złoch, Aleksandra Zahorska, Ennata Marchewicz, Elżbieta Grabowska i Zdzisław Roszkowski

nadesłane/SP Leźno

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.