Zbiorniki z tworzywa nie tylko na wodę

środa, 30 maja 2018 r., 09:33
fot. nadesłane

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem konsumentów na zbiorniki przemysłowe z tworzyw sztucznych, na rynku zaczęły pojawiać się zbiorniki przeznaczone do użytku w zamkniętych pomieszczeniach wewnątrz budynków. Niejeden producent urządzeń z tworzywa poszerza swoją ofertę o specjalistyczne zbiorniki, przeznaczone do gromadzenia i magazynowania nie tylko wody, ale również środków chemicznych i innych substancji niebezpiecznych.

 

Zbiornik na wodę
 
Zbiorniki na wodę to elementy, które montowane są już nie tylko w dużych przedsiębiorstwach. Coraz częściej pojawiają się również w pomieszczeniach ulokowanych na najniższych kondygnacjach budynków mieszkalnych i biurowych. Zbiorniki na wodę w pomieszczeniu pełnią wiele funkcji. Począwszy od poprawienia ochrony przeciwpożarowej, poprzez stworzenie zbiorników buforowych, wyrównujących ciśnienie w wodociągach lub stanowiących rezerwę wody pitnej lub wykorzystywanej do produkcji w przemyśle. Zbiorniki na wodę wewnętrzne można zamontować w niemal każdym pomieszczeniu. Ich wielkość i rodzaj, a także sposób montażu dostosowany jest do rozmiaru i dostępności pomieszczenia. Więcej na temat montażu zbiorników na wodę przeczytać można na amargo.pl.
 
Zbiornik do procesów chemicznych
 
W przemyśle, oprócz zbiorników na wodę, stosuje się również zbiorniki chemoodporne. Znajdują one zastosowanie w firmach, które ze względu na przeprowadzane procesy technologiczne, magazynować muszą różnego rodzaju chemikalia i inne niebezpieczne substancje. Zbiorniki te, w zależności od zapotrzebowania, produkowane są z różnych materiałów i w różnych kształtach. Mogą to być więc zbiorniki prostopadłościenne z tworzywa lub mieszalniki z tworzywa. Producent zbiorników z tworzyw sztucznych oferuje często nie tylko sprzedaż samego pojemnika, ale również jego zaprojektowanie, wykonanie i montaż.
 
Wymagania i atesty
 
Każdy zbiornik, niezależnie od tego, co będzie w nim magazynowane, powinien spełniać kryteria postawione nie tylko przez klienta, ale również przez organ uprawiony do kontroli tego typu inwestycji. Organem tym jest Urząd Dozoru Technicznego. Zbiorniki magazynowe z UDT są więc gwarancją, że produkt spełnia rygorystyczne wymogi, a jego użytkowanie nie stanowi zagrożenia dla osób przebywających w pobliżu zbiornika.
 
Produkcja urządzeń polipropylenowych to skomplikowany proces, który przeprowadzić mogą jedynie wykwalifikowani specjaliści, posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Skorzystanie z usług profesjonalistów w tej dziedzinie jest więc najlepszym wyborem.
 

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.