Na ratunek Nikodemowi... 6-latek walczy z rakiem - pomoc pilnie potrzebna!

środa, 30 maja 2018 r., 12:21

6-letni Nikodem z Chmielna od pół roku prowadzi najtrudniejszą z walk, w której stawką jest jego życie. W styczniu zdiagnozowano u niego jeden z najzłośliwszych nowotworów dziecięcych. Rodzice chłopca poruszyli niebo i ziemię, by znaleźć ratunek dla syna. Poddano go eksperymentalnej protonoterapii w Niemczech. Teraz pojawiła się kolejna szansa na ocalenie Nikosia - immunoterapia dostosowana specjalnie do potrzeb leczenia Nikosia. Jej koszt to ponad 230 tys. złotych. 7 czerwca upływa termin wpłaty pierwszej raty. Dlatego pilnie potrzebna jest pomoc. Liczy się każda złotówka. Trwa walka z czasem...

- Mija sześć miesięcy od dnia diagnozy - najgorszego dnia w naszym życiu. Kilkoro dzieci na świecie, które miały ten sam, tak rzadki nowotwór, po takim czasie od diagnozy już nie żyło. A nasz Kodi nadal dzielnie walczy! Dzięki Wam pojechaliśmy na eksperymentalne leczenie do Essen i jesteśmy pełni nadziei. Teraz pojawiła się kolejna szansa na ocalenie życia naszego Synka - specjalnie dopasowana immunoterapia. Prosimy, zawalczcie ponownie z nami o życie Nikodema… Nie możemy się poddać, nie teraz - apelują Ania i Bart, rodzice Nikodema.

Przypomnijmy, że Ania i Bart przylecieli z Nikosiem do Polski, by przywitać Nowy Rok z najbliższymi. Niestety wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem ich życie zmieniło się w koszmar. Rozpoczęła się walka o życie Nikodema. Okazało się, że Nikodem ma jeden z najbardziej złośliwych nowotworów dziecięcych. 4 stycznia sześciolatek przeszedł operację usunięcia guza. Choć ryzyko powikłań było ogromne, mały pacjent szybko wrócił do formy i stanął do dalszej walki. Niestety wycięty guz zdążył dać przerzuty do kanału kręgowego. Nadzieję na zatrzymanie choroby dała nowatorska terapia w Niemczech.

- Ze zwyczajnej, kochającej się rodziny staliśmy się zawodnikami nowotworowego ringu, w której stawką jest życie naszego dziecka… Wtedy po raz pierwszy prosiliśmy Was o pomoc, bo szansę dawało tylko leczenie w Essen. Dzięki Wam ta szansa została wykorzystana! Kodi żyje i nadal walczy, a patrząc na niego wierzymy, że wygramy! Póki co guz jeszcze się nie zmutował, a to daje nam nową nadzieję i szansę przy kolejnej rundzie tej walki - informują rodzice Nikodema.

Kodi ciągle dzielnie walczy i nie poddaje się. Na świecie z takim typem nowotworu jak on walczyło dotąd zaledwie kilkoro dzieci. Niestety w ich przypadku standardowe leczenie zawiodło. Rodzice Nikodema poszukiwali pomocy u specjalistów z całego świata. Guza wysłano na badania genetyczne. Pozwolą one na opracowanie specjalistycznej, dopasowanej do potrzeb chłopca szczepionki. Immunoterapia jest w tym momencie jedyną szansą na ratunek Nikodema.

- Żyjemy z dnia na dzień, cały czas w ferworze walki. Kontaktujemy się z lekarzami z całego świata i wiemy, że teraz najważniejsza jest immunoterapia. Za kilka tygodni Kodi przejdzie rezonans, który pokaże, czy dotychczasowe leczenie działa na guza. Jesteśmy pełni nadziei, bo widzimy naszego Synka i jego, w końcu odzyskany po tygodniach cierpienia, uśmiech. Nie możemy go stracić, nie możemy pozwolić mu umrzeć! - piszą Ania i Bart.

Rodzice Kodiego już 7 czerwca muszą zapłacić choć pierwszą ratę za terapię. 12 czerwca zaczyna się leczenie szczepionkami dendrycznymi, za które również trzeba zapłacić. Niestety środków na uratowanie chłopca wciąż brakuje, dlatego pilnie potrzebna jest pomoc. Kodi ciągle walczy. Jego rodzice są wdzięczni za każdą złotówkę i bardzo proszą o dalszą pomoc.

Wpłaty na leczenie Nikodema można dokonać na koncie zbiórki utworzonej na platformie siepomaga.pl - www.siepomaga.pl/nikos-kinas2

Zostało niewiele czasu. Liczy się każda złotówka.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.