"Ochy i achy", czyli Dzień Chemika w Szkole Podstawowej w Dzierżążnie

środa, 30 maja 2018 r., 12:50
fot. nadesłane

Z okazji zbliżającego się 7 czerwca "Dnia Chemika" I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach nawiązało współpracę ze Szkołą Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie, aby uczcić w wyjątkowy sposób ten nadchodzący dzień.

Dzięki organizatorce dydaktycznej imprezy mgr Ewie Kowaluk i jej wychowankom z klasy drugiej o profilu biologiczno-chemicznym z I LO w Kartuzach uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję, by spojrzeć na chemiczny świat od praktycznej strony. W tym dniu (24 maja) sala lekcyjna zamieniła się w laboratorium, szkolne ławki stały się "profesjonalnymi" stołami do eksperymentowania, a uczniowie ubrani w odzież ochronną (fartuchy laboratoryjne i okulary ochronne) wyglądali jak "prawdziwi" naukowcy.

Program przygotowanych zajęć w Dniu Chemika obejmował ponad 2 godziny atrakcyjnych zajęć laboratoryjnych, podczas których uczniowie mogli samodzielnie wykonywać ciekawe doświadczenia. Młode umysły uczniów były chłonne wiedzy, ciekawe zachodzących zjawisk. Na ich twarzach dostrzec można było zdziwienie, zauroczenie… "ochom i achom" nie było końca.

Tego dnia młodsi, jak i starsi wiele się nauczyli. A najpiękniejsze dla prowadzącej - nauczycielki chemii - były słowa jednego z chłopców, który orzekł, iż w przyszłości jednak zostanie chemikiem, bo to ciekawsze niż piłka nożna!

nadesłane/I LO w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.