Długi weekend pod znakiem festynów i pikników z okazji Dnia Dziecka

środa, 30 maja 2018 r., 17:07
fot. archiwum

Nadchodzący długi weekend upłynie pod znakiem obchodów święta milusińskich. W sobotę i w niedzielę w wielu miejscach w powiecie odbędą się pikniki i festyny z okazji Dnia Dziecka. W Mirachowie natomiast podziwiać można będzie ochotników z gminy Kartuzy podczas zawodów sportowo-pożarniczych.

Piątek

Dzień Dziecka na kartuskiej strzelnicy

W piątek od godz. 16 strzelnica będzie otwarta dla wszystkich chętnych. Każde dziecko będzie mogło spróbować swoich sił w strzelaniu pneumatycznym. Dla wszystkich dzieci organizatorzy przewidzieli też słodki upominek.

Sobota

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka w Ostrzycach

Klub Wędkarstwa Sportowego "Kaszub" z Somonina oraz Koło PZW nr 118 Somonino zapraszają w sobotę na zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Impreza adresowana jest do wszystkich dzieci i młodzieży do lat 17. Początek o godz. 9 na parkingu w Ostrzycach.

XII Festyn Rodzinny w Mojuszu

W sobotę o godz. 14 przy szkole podstawowej w Mojuszu rozpocznie się festyn rodzinny. W programie W programie balonikowe figurki dla dzieci, pokaz baniek mydlanych, pokaz iluzji, konkursy z nagrodami, kawiarenka, malowanie twarzy i dmuchany zamek. Zabawę umili koncert Anny Marii Brzeskiej.

Dzień Dziecka w Zaworach

Sołtys i rada Sołecka w Zaworach, OSP w Zaworach, GOKSiR Chmielno zapraszają na festyn z okazji Dnia Dziecka, w sobotę o godz. 14 przy strażnicy OSP w Zaworach. Na dzieci czeka moc atrakcji, zabawy z animatorkami, konkursy, przejażdżki ciuchcią, pokazy strażaków OSP oraz szaleństwa na dmuchanym zamku.
Festyn Rodzinny na Złotej Górze

W sobotę o godz. 14 w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze odbędzie się festyn rodzinny. W programie m.in. występy dzieci z brodnickiej szkoły - zespołów Music Kids i Skórb Złoti Góre, koncert zespołu Landornd, gry, zabawy, żyroskop, dmuchany zamek, loteria, konkursy i słodki poczęstunek. Od godz. 19 zabawę taneczną poprowadzi DJ Sławi.

Niedziela

Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z gminy Kartuzy

W niedzielę, 3 czerwca w Mirachowie podziwiać można będzie zmagania drużyn jednostek OSP z gminy Kartuzy. Spodziewać się można licznych konkurencji, m. in. musztry, sztafety i ćwiczeń alarmowo - bojowych. Druhowie liczą na gorący doping kibiców. Początek o godz. 13.

Dzień Dziecka w Żukowie
W niedzielę w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. Podczas zabawy nie zabraknie licznych atrakcji. W programie m.in. pokazy strażackie, symulatory bezpiecznej jazdy, dachowania, a także kurs pierwszej pomocy. Na zakończenie koncert Antka Smykiewicza. W trakcie festynu odbędą się też IV Rodzinne Mistrzostwa Auto Miras. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Początek festynu o godzinie 13. Koncert zaplanowano na godzinę 17.

Dzień Dziecka i Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Kartuzach
W niedzielę o godz. 14 w Parku Solidarności w Kartuzach odbędą się obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego połączone z Dniem Dziecka. W programie m.in. sceniczny program cyrkowy, zespół Amando, solistki Kartuskiego Centrum Kultury, pokaz LEDshow, animacje ruchowe, wesołe miasteczko, malowanie koszulek, smakołyki dla wszystkich i konkursy z nagrodami.

V Olimpiada Parafialna w Grzybnie

W niedzielę o godz. 15 na placu przy kościele w Grzybnie rozpocznie się V Olimpiada Parafialna. Nie zabraknie konkurencji sportowych na wesoło, smakołyki i loteria fantowa.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.