Cztery medale kolarzy Cartusii na Torowych Mistrzostwach Polski

czwartek, 31 maja 2018 r., 22:36
fot. nadesłane

Zawodnicy sekcji kolarskiej GKS Cartusii Kartuzy odnotowali bardzo udane starty na Torowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów, które w dniach 19-21 maja odbyły się w Pruszkowie. Zdobyli cztery medale.

Złoto w wyścigu drużynowym na dochodzenie orlików z wyśmienitym wynikiem 04:10,003 wywalczyli Damian Sławek, Dawid Migas, Adrian Kaiser i Wojciech Ceniuch (skład wyścigu finałowego). Warto dodać, że zawodnicy ustanowili tym wynikiem nowy klubowy rekord Polski. Damian Sławek w omnium młodzieżowców wywalczył srebrny medal, zdobywając tytuł wicemistrza Polski. Kolejne dwa srebrne medale reprezentanci Cartusii wywalczyli w madisonach, czyli wyścigach parami. W kategorii młodzieżowców srebrny krążek zdobył duet Damiana Sławka i Dawida Migasa, natomiast w juniorach Nikodem Grzenkowicz i Marcel Modliński.

Pozostali młodzieżowcy również dobrze się spisali. W omnium Dawid Migas zajął 10 miejsce, Wojciech Ceniuch - 12 miejsce , Adrian Kaiser - 15 miejsce, a Piotr Klimkowski - miejsce 19. W sprincie drużynowym szóste miejsce zajęła ekipa w składzie Wojciech Ceniuch, Piotr Klimkowski i Dawid Migas. W madisonie na szóstej lokacie uplasowali się Kacper Wiszniewski i Adrian Kaiser. W omnium juniorów Nikodem Grzenkowicz uplasował się na ósmej lokacie. Jak informuje, trener kolarzy Dariusz Malecki, podczas wyścigu punktowego Nikodem uległ poważnej kraksie, jednak kontynuował wyścig. Odbiło to się na wyścigu madison, gdzie kartuzianie celowali w złoty medal.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.