Ostrzyce. Wędkarska rywalizacja z niespodziankami z okazji Dnia Dziecka

sobota, 2 czerwca 2018 r., 13:40
fot. AL

Rywalizacja w łowieniu ryb, ale przede wszystkim dobra zabawa, rodzinne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, jak i edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą - to wszystko towarzyszyło sobotnim zawodom wędkarskim z okazji Dnia Dziecka w Ostrzycach. Nie lada atrakcję młodym wędkarzom sprawili też miejscowi strażacy, którzy nie tylko zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują, ale również zabrali chętnych na przejażdżkę motorówką po jeziorze Ostrzyckim.

Świętujące w tym roku jubileusz 30-lecia działalności Koło PZW nr 118 Somonino już po raz kolejny wraz Klubem Wędkarstwa Sportowego "Kaszub" z Somonina zaprosiło najmłodszych do rywalizacji w łowieniu ryb w jeziorze Ostrzyckim. W szranki o miano najlepszego wędkarza stanęło 22 zawodników. Najmłodszy miał sześć lat.

I choć zwyciężył ten, kto wykazał największą wagę złowionych ryb, przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i miło spędzony czas.

- Głównym celem zawodów jest spędzenie mile czasu na świeżym powietrzu i na tym właściwie mógłbym zakończyć, bo jest to cel sam w sobie. Chcemy zaszczepić w młodych ludziach tę chęć spędzania czasu na świeżym powietrzu, a nie tylko przy klawiaturze i myszym. Po drugie edukujemy najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Zwracamy uwagę na to, jak mają zachowywać się podczas wypoczynku nad wodą, aby zwracali na siebie uwagę, pilnowali nawzajem i pomagali sobie. Zbliżają się wakacje, więc wszystko zmierza ku temu, by mile i bezpiecznie spędzić ten czas - podkreśla Cezary Szostak z Klubu Wędkarstwa Sportowego "Kaszub" Somonino.

O bezpieczeństwie nad wodą i nie tylko młodzi wędkarze mieli okazję także posłuchać od strażaków z OSP Ostrzyce, którzy sprawili uczestnikom nie lada niespodziankę. Zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują, a chętni mogli udać się z nimi na przejażdżkę motorówką po jeziorze Ostrzyckim.

Na zawodników czekały też nagrody i upominki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.