Mojusz. Festyn Rodzinny z morzem atrakcji

niedziela, 3 czerwca 2018 r., 13:48
fot. Dominik Ropela

Mieszkańcy Mojusza już po raz 13. spotkali się na festynie rodzinnym. Występy uczniów, iluzjonista i lokalna gwiazda - atrakcji nie brakowało. Na festynie ogłoszono wyniki konkursu plastycznego. W loterii fantowej do wygrania dwa rowery i telewizor. Dopisała pogoda i humor uczestników.

W sobotę przy pięknej pogodzie w Mojuszu odbył się XIII Festyn Rodzinny zorganizowany przez nauczycieli lokalnej szkoły: Weronikę Sikora, Irenę Brzustewicz, Lucynę Łagodę i Annę Fuczkę. Celem głównym spotkania było stworzenie możliwości aktywnego spędzenia czasu wolnego przez całe rodziny, a także dążenie do integracji mieszkańców Mojusza.

Festyn rozpoczął się od przywitania gości przez prowadzącą, Lucynę Mielewczyk.

W festynie udział wzięło kilkadziesiąt osób, zarówno mieszkańców wioski, jak i przyjezdnych turystów. Podczas wydarzenia nie zabrakło atrakcji dla dzieci i rodziców. Najmłodsi mogli nieodpłatnie pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni. Każdy uczestnik festynu mógł nabyć pyszne wypieki mieszkanek Mojusza, częstowały one chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym, pysznymi własnymi wypiekami, waflami oraz kiełbaską z grilla.

- Na festynie w Mojuszu byłam już kilka razy, ale za każdym razem odkrywam go na nowo. Są tu różne zabawy i konkursy. Idealny czas by spotkać się ze znajomymi i dobrze się zabawić. Jest to fajna inicjatywa i mam nadzieję że w przyszłym roku znów się odbędzie. Jest to już taka lokalna tradycja - tłumaczy Aurelia Złoch, uczestniczka festynu

Gwiazdą festynu była pochodząca z Mojusza Anna Maria Brzeska, która wykonała kilka coverów i zapowiedziała swoją nadchodzącą płytę. Gościnnie wystąpił również iluzjonista prezentując swój bogaty dorobek artystyczny.

Jak co roku organizatorzy mogli liczyć na pomoc swoich uczniów, którzy wystąpili z piosenką dla rodziców i swoim wokalem podbili serce niejednej z matek. Podczas festynu zostały również ogłoszone wyniki gminnego konkursu plastycznego "Plakat promujący zdrowy styl życia".

Największą atrakcją imprezy była loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Głównymi nagrodami były w niej dwa rowery i telewizor plazmowy.
Najmłodszych przez całą imprezę zabawiały dwie animatorki.

Było wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci, w tym: bańki mydlane, drużynowe gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy, taniec na gazetach i wiele innych form zabawy dla młodszych i tych trochę starszych.

Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.