Tragiczny bilans długiego weekendu na drogach w powiecie kartuskim

poniedziałek, 4 czerwca 2018 r., 13:02
fot. archiwum/AL

Jedna osoba nie żyje, a sześć osób zostało rannych w sześciu wypadkach, do których doszło podczas długiego weekendu na drogach powiatu kartuskiego. Ponadto policjanci przez minione pięć dni odnotowali 21 kolizji, zatrzymali też dziewięcioro nietrzeźwych kierujących, rekordzista miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Przez cały długi weekend, od środy, 30 maja do niedzieli, 3 czerwca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach prowadzili na drogach w regionie wzmożone kontrole kierujących, sprawdzali stan trzeźwości, kontrolowali prędkość oraz stan techniczny pojazdów.

Od początku długiego weekendu na drogach powiatu kartuskiego doszło do 21 kolizji i sześciu wypadków drogowych, w których rannych zostało sześć osób, jedna natomiast zginęła na miejscu. W środę wieczorem w Tuchlinie kierujący motocyklem Suzuki 27-latek uderzył w przydrożne drzewo. Wskutek uderzenia motocykl stanął w płomieniach, a mężczyznę wyrzuciło na przeciwległe pobocze. Mimo reanimacji zginął na miejscu.

W czasie trwania działań, funkcjonariusze zatrzymali aż dziewięcioro kierujących pod wpływem alkoholu, pięciu z nich odpowie za przestępstwo zaś czterech z kodeksu wykroczeń.

- W piątek mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn, pierwszego około godz. 14 w Sierakowicach. 26-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego prowadził VW będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejnym zatrzymanym przez funkcjonariuszy nietrzeźwym okazał się 64-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który kierował samochodem marki Toyota w Brodnicy Górnej mając w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila. Ostatnim zatrzymanym przez mundurowych nietrzeźwym tego dnia był 58-latek, który kierował rowerem pomimo zakazu prowadzenia rowerów wydanym przez sąd. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, wynoszącym ponad 0,7 promila - informuje st. sierż. Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W sobotę w Żukowie funkcjonariusze zatrzymali 22-latka, który jechał fiatem pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,7 promila.

W niedzielę rano w Wygodzie Sierakowickiej policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego, który kierował oplem mając w organizmie prawie promil alkoholu. Po południu w Borowie policjanci zatrzymali z kolei 28-letniego obywatela Mołdawii, który kierował fiatem mając ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.