Sprawdź, jakie gwiazdy wystąpią na Sobótkach w Żukowie

wtorek, 5 czerwca 2018 r., 11:58
fot. MD-Z

Żukowskie sobótki to impreza z kilkudziesięcioletnią tradycją. Towarzyszące im koncerty corocznie przyciągają tłumy. Również w tym roku organizatorzy zadbali o to, by ciekawych występów nie zabrakło. 23 czerwca w Parku nad Jeziorkiem usłyszymy Future Folk, Cleo i Sarsę.

Sobótki w Żukowie to największa impreza tego typu w regionie. Od kilkudziesięciu lat organizowane w jej trakcie koncerty przyciągają setki osób. Żukowski Ośrodek Kultury i Sportu na tegoroczne sobótki zaprosiły trzy gwiazdy. W tym roku Park Nad Jeziorkiem odwiedzą - Future Folk, Cleo i Sarsa.

Future Folk to grupa, której liderem jest Stanisław Karpiel-Bułecka. Ich muzyka jest mieszanką energetycznego góralskiego folku z muzyką elektroniczną. Zespół wydał dotąd dwa krążki - "Zbacowanie" i "Zbójnicki after".

- Łączymy muzykę taneczną z góralszczyzną. Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia - pisze o sobie grupa.

Koncert Future Folk zaplanowano na godz. 19.40.

Cleo to wokalistka, którą szersza publiczność poznała, gdy współpracowała z Donatanem. Duet wspólnie stworzył hity jak "My Słowianie", "Slavica", "Cicha woda" czy wspólnie z Enej "Brać". Klip do pierwszego z przebojów ma na Youtube ponad 64 miliony odsłon. Charakterystyczny, oryginalny wokal Cleo jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiej sceny muzycznej. Artystka pierwszą solową płytę wydała w 2016 roku. Cleo wystąpi w Żukowie około godz. 21.

Na finał żukowskich sobótek wystąpi Sarsa. To jedna z najbardziej charakterystycznych wokalistek młodego pokolenia. Jest uznawana za prekursorkę nowego polskiego popu. Jest nie tylko piosenkarką, ale również autorką tekstów i kompozytorką. Jej pierwszy album "Zapomnij mi" zyskał status platynowej płyty. W ubiegłym roku ukazał się drugi krążek Sarsy pt. "Pióropusze". Utwory z tej płyty wykorzystano w ścieżce dźwiękowej serialu "Druga szansa". Koncert Sarsy rozpocznie się około godz. 22.30.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.