Borkowo. Dzień Dziecka z mnóstwem sportowych atrakcji

wtorek, 5 czerwca 2018 r., 17:42
fot. nadesłane

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Dzień Dziecka corocznie świętowany jest w aktywnej formie dnia sportu. Uczniowie biorą udział w licznych dyscyplinach sportowych. W każdej klasie wyłoniono zwycięzców. Jednak nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy dnia sportu.

W tym roku konkurencje odbywały się przy pięknej, wręcz upalnej pogodzie. Stare topole z przydrożnej skarpy dawały orzeźwiający cień. Dzieci rzucały kółkiem ringo do celu, biegały na skakankach, rzucały piłką do kosza, maluchy podrzucały woreczkami, biegały w workach, kręciły hula-hoop czy strzelały piłką do bramki. W każdej klasie wyłoniono zwycięzców. Jednak nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy dnia sportu.

Nad przebiegiem poszczególnych dyscyplin i nagłośnieniem czuwali uczniowie klasy siódmej. Całość przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Marek Marchewicz i Hanna Koszałka przy pomocy pozostałych nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Żukowski Ośrodek Kultury i Sportu udostępnił pompowaną bramę startową promującą sport w gminie Żukowo. Na zakończenie dyrektor szkoły Józef Belgrau pogratulował uczestnikom dnia sportu pięknych zmagań i życzył wszystkim dalszego radosnego świętowania.

Liczba uczniów borkowskiej szkoły dynamicznie rośnie. Od września przekroczy granicę 250 dzieci. Kilka lub kilkanaście lat wcześniej, gdy społeczność szkolna była o wiele mniejsza, w Dniu Dziecka organizowano piknik nad jeziorem. Jak Między drzewami rozwieszano liny - wspomina Ewa Drewa, były dyrektor szkoły - po tych linach chodzono, organizowano zabawy ruchowe, grano w różne dyscypliny, na ile tylko leśna łąka nad Jeziorem Głębokim pozwalała. Dawniej, jak i teraz jest to dla borkowskich dzieci dzień szczególny. Są to chwile niezapomniane, różniące się od szarej codzienności szkolnej.

nadesłane/SP Borkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.