Przodkowskie przedszkolaki odwiedziły gospodarstwa rolne

środa, 6 czerwca 2018 r., 18:32
fot. nadesłane

W ramach Roku Zawodów, podczas którego do Przedszkola Samorządowego w Przodkowie zapraszani byli przedstawiciele różnych zawodów m.in. fryzjer, fotograf, dietetyk, kucharz, strażak, policjant dzieci z przedszkola poznały zawód rolnika, a przy okazji całe gospodarstwo rolne wraz z obejściem.

Aby przybliżyć zawód rolnika i jego codzienną pracę, jakże ciężką i trudną przedszkolaki postanowiły odwiedzić pobliskie gospodarstwa rolne.

Dzieci 3-letnie odwiedziły gospodarstwo państwa Aleksandry i Zdzisława Stencel w Przodkowie. Dzieci 4-letnie zaś wybrały się do gospodarstwa Krystyny i Piotra Wydrowskich. Właściciele gospodarstwa są dziadkami dzieci z przedszkola.

Pięciolatki w ramach pieszej wycieczki odwiedziły gospodarstwo Honoraty i Tomasza Barzowskich na Kawlach Dolnych.

Przedszkolaki miały okazje zobaczyć maszyny i sprzęt rolniczy oraz pomieszczenia wchodzące w skład gospodarstwa. Na własne oczy zobaczyły pola uprawne i zapoznały się z rozkładem dnia pracy w gospodarstwie.

Podczas wycieczki dzieci przedszkolne obejrzały pomieszczenia z zewnątrz, w których hodowane są zwierzęta wiejskie m.in. świnie, krowy, kury, kaczki itp.

nadesłane/Przedszkole Samorządowe w Przodkowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.