Sprawdź propozycje imprez na weekend

piątek, 8 czerwca 2018 r., 10:31
fot. MD-Z

Festyny z okazji Dnia Dziecka, Wielki Przejazd Rowerowy, zmagania triathlonistów, mistrzostwa strażaków, rywalizacja strongmanów - to tylko niektóre z propozycji na rozpoczynający się weekend. Sprawdź wszystkie i wybierz najciekawszą opcję dla siebie i rodziny.

Piątek

Festyn Kaszubski w Dwójce

W piątek o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbędzie się doroczny Festyn Kaszubski. W programie balonowy zawrót głowy, los szczęścia, mistrzostwa rodziców w rzucie beretem czy pokaz strażacki. Nie zabraknie również poczęstunku i występów artystycznych w wykonaniu uczniów. Przed piknikiem, o godz. 16 nastąpi oficjalne otwarcie znajdującego się przy szkole placu zabaw.

Koncert w Kawiarence Pod Refektarzem

Najpiękniejsze arie i songi z oper, operetek i musicali w wykonaniu Krzysztofa Bobrzeckiego (baryton) oraz Anny Mikolon (fortepian) będzie można usłyszeć w piątek o godz. 18 w Kawiarence Pod Refektarzem. Wstęp na koncert w cenie 30 zł, w tym kawa i ciasto.

Pokaz prac Anny Skurczyńskiej

Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zaprasza w piątek o godz. 18 na pokaz prac artystki Anny Skuczyńskiej - "Filcem malowane". Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja filcowania na mokro, lekcja pokazowa tanga argentyńskiego oraz pokaz tanga w wykonaniu Elżbiety Wilk i Krzysztofa Kwintala.

Festiwal Biegów Polski Północnej

W piątek we Wdzydzach Kiszewskich startuje II Festiwal Biegów Polski Północnej. Impreza potrwa do niedzieli. Biegacze z całego kraju w ciągu trzech dni będą walczyć o tytuł Hard Runnera, pokonując pięć dystansów. Biegom towarzyszyć będą występy artystyczne, bieg przebierańców, marsz nordic walking, rajd rowerowy, biegi dzieci i wiele innych atrakcji. Rozpoczęcie festiwalu nastąpi w piątek o godzinie 19. Pół godziny później wystartuje bieg na 15 km.

Sobota

XXVII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu już po raz 27. odbędą się Pomorskie Agro Targi. Swoją działalność zaprezentują firmy z branży rolniczej oferujące m.in. maszyny rolnicze, pasze, dodatki paszowe, wyposażenie budynków, materiały budowlane, samochody, rozwiązania z zakresu energii odnawialnej. Targom towarzyszyć będzie kiermasz ogrodniczy. Podczas Pomorskiej Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych dorobek hodowlany zaprezentują hodowcy bydła mięsnego, koni, owiec, kóz, królików, ptactwa ozdobnego, drobiu oraz gołębi.

Głównym punktem pierwszego dnia imprezy będzie wycena bydła mięsnego, koni, oraz owiec i kóz. W sobotę odbędzie się również pokaz królików, drobiu hodowlanego, gołębi rasowych oraz ptactwa ozdobnego. Podczas imprezy wystąpi zespół 4 Takty.

Drugi dzień targów rozpocznie się mszą świętą w intencji rolników i pracowników obsługi rolnictwa w kościele w Lubaniu. Po niej, na scenie targowej wręczone zostaną nagrody w konkursach: Hit Targów, Najładniejsze Stoisko Wystawiennicze, a także w konkursie kulinarnym kół gospodyń wiejskich oraz "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018". W niedzielę odbędą się prezentacje zwierząt, które zostaną wyróżnione tytułami czempiona i wiceczempiona.

Festyn Rodzinny w Jedynce

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach zaprasza w sobotę na pełen atrakcji festyn rodzinny. W programie m.in. przedstawienie dla rodziców w wykonaniu najmłodszych dzieci, występ zespołu Krosniata, pokazy taneczne grupy As Dance, pokazy i warsztaty parkour i freerun grupy Movement. Podczas imprezy zaprezentuje się Grupa Rekonstrukcji Wojsk Specjalnych i Historycznych - pokaz broni, odbijanie zakładnika i warsztaty. Gwiazdą imprezy będzie Ania Brzeska. Na uczestników pikniku czekać będą konkursy i quizy dla dzieci, konkurencje sportowe, dmuchańce, a także stosika gastronomiczne.

Mistrzostwa Województwa w Sporcie Pożarniczym

W sobotę o godz. 11 na stadionie w Stężycy podziwiać będzie można widowiskową rywalizację funkcjonariuszy straży pożarnej z województwa pomorskiego. Stężyca będzie gospodarzem drugiego dnia zawodów. W piątek strażacy będą rywalizować w Rumi. Podczas sobotnich zmagań strażacy zmierzą się w pożarniczym torze przeszkód, sztafecie pożarniczej oraz w konkurencjach indywidualnych.

Strażacki festyn z okazji Dnia Dziecka

Po zakończeniu rywalizacji w strażackich mistrzostwach, około godz. 14 rozpocznie się festyn z okazji Dnia Dziecka. W programie: występy muzyczne i teatralne, plac zabawa dla dzieci, pokazy strażackie, konkursy z nagrodami, czy konkursy z zadaniami dla małego strażaka. Rodzinny Piknik Strażacki poprzedzą Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym.

Niedziela

22. Wielki Przejazd Rowerowy

W niedzielę odbędzie się XXII edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego. Po raz trzeci jedna z tras na miejsce wielkiego finału będzie wiodła z Kartuz. Tradycyjnie udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest darmowy. Wszyscy uczestnicy, którzy chccieliby wesprzeć organizację WPR, będą mogli zrobić to kupując pamiątkowe koszulki. Podczas trwania przejazdu będzie okazja do zdobycia tzw. szprychówki - kolorowej, pamiątkowej, numerowanej karty. Wśród posiadaczy szprychówek zostaną rozlosowane liczne nagrody m.in. rowery i gadżety rowerowe. Rower będzie też nagrodą w konkursie na najbardziej zdumiewające przebranie. Oficjalna trasa WPR w tym roku obejmie 10 miast Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew.

Triathlon na Złotej Górze

W niedzielę w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze odbędzie się Kartuzy Triathlon MTB i duathlon. Uczestnicy zawodów zmierzą się na dystansie sprinterskim. Przed zawodnikami 750 metrów pływania, 20 km jazdy rowerem, 5 km biegu. Impreza na Złotej Górze nadaje się zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych zawodników. Dla jednych ma być to świetna zabawa a dla drugich solidny trening na wymagającej trasie MTB.Zawodom towarzyszyć będzie także duathlon dla dzieci i dorosłych.

Festyn w Kamienicy Królewskiej

W niedzielę o godz. 12 przy szkole w Kamienicy Królewskiej odbędzie się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W programie m.in. spotkanie z Myszką Miki i Minnie, darmowa dmuchana zjeżdżalnia i zamek, loteria fantowa, występ orkiestry dętej, pokaz młodzieżowej grupy WOPR, duże bańki mydlane, darmowa fotobudka w godz. 14-16, robienie warkoczyków, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, konkurencje sportowe i dobra muzyka.

Zawody sportowo-pożarnicze w Sierakowicach

W niedzielę o godz. 13 na stadionie w Sierakowicach odbędą się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Druhowie reprezentujący jednostki z sierakowickiej gminy zmierzą się m.in.ze sztafetą i ćwiczeniem alarmowo-bojowym.

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Dzierżążnie

W niedzielę o godz. 14 na terenie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie odbędzie się festyn rodzinny. W programie występ zespołu "Skowronci" z ZKiW w Dzierżążnie, zespołów "Orły" i "Orliki" z ZKiW w Dzierżążnie, zabawa taneczna zerówek, taniec kołowy, występ laureatów konkursu piosenki angielskiej z ZKiW w Dzierżążnie, występ grupy School Life z Kiełpina, mecz piłki nożnej uczniowie - rodzice i losowanie nagród. Gwiazdą imprezy będzie grupa Energy Band. Imprezie towarzyszyć będą konkursy i zabawy dla całych rodzin, dmuchańce, żyroskop, stosika edukacyjne dla dzieci, słodycze, cegiełki na rzecz szkoły i stosika kulinarne.

Strongmani - eliminacje Mistrzostw Świata Masters 2018

W niedzielę o godz. 15 w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie odbędą się eliminacje Mistrzostw Świata Masters 2018. Publiczność podziwiać mogła będzie najsilniejszych ludzi w Polsce. Do rywalizacji przystąpią Krzysztof Schabowski, Grzegorz Peksa , Sławomir Toczek, Piotr Czapiewski, Artur Walczak oraz Robert Kalinowski. Sędziować będzie Jarek Dymek, a imprezę poprowadzi Irek Bieleninik. Wśród atrakcji darmowe zjeżdżalnie dla dzieci, konkursy dla publiczności z nagrodami, pokaz kulturystyczny w wykonaniu Tomka Lecha.

Festyn w Miechucinie

W niedzielę o godz. 15 w Miechucinie odbędzie się kolejna edycja festynu rodzinnego. W programie m.in. występy dzieci i młodzieży, inscenizacja historyczna, rodzinne konkurencje sprawnościowe, zabawy dla dzieci z animatorem, występ orkiestry strażackiej OSP Kartuzy, koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu młodzieży z I LO Kartuzy, Polonez na 100 par i wiele, wiele innych atrakcji.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.