Gdzie wykupić ubezpieczenie podróżne? Wybierz najlepszą firmę!

piątek, 8 czerwca 2018 r., 10:56
fot. nadesłane

Wszelkiego rodzaju wyjazdy wiążą się z dużą dozą planowania, rozpoczynając od wyboru miejsca i noclegu, przez środek transportu i pakowanie, aż po polisę ubezpieczeniową. Oczywiście jest jeszcze wiele rzeczy, o których należy pamiętać, ale zapomnienie o ostatniej wymienionej może skończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami. Właśnie dlatego warto, żeby nie zapomnieć o zakupie ubezpieczenia podróżnego. W jaki sposób i gdzie to zrobić?

Biuro turystyczne

Najprostszym wydaje się skorzystanie z oferty proponowanej przez biuro turystyczne. Dopełnienie wszystkich formalności w jednym miejscu z pomocą kilku podpisów z pewnością jest bardzo kuszące, ale tak pochopne działanie przeważnie nie działa naszą korzyść.

Podjęcie decyzji w wolnej chwili może nas kosztować o wiele większymi wydatkami niż jakie moglibyśmy mieć, gdybyśmy skorzystali z innej opcji ubezpieczenia podróżnego po przeanalizowaniu wszystkich możliwości. Warto więc wstrzymać się z decyzją - polisa ubezpieczeniowa oferowana przez biuro podróży z pewnością nie zostanie nam zabrana sprzed nosa.

Placówka towarzystwa ubezpieczeniowego

Tradycyjne wybieranie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej może mieć wiele zalet. Szczególnie można tu mówić o świeżym powietrzu, którego można zaznać w trakcie wędrowania między ubezpieczycielami i kontakt z innymi ludźmi podczas dyskutowania o warunkach ubezpieczenia.

O ile z pewnością otrzymane oferty będą bardziej atrakcyjne od tej uzyskanej w biurze podróży, na poszukiwania odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego poświęcimy bardzo dużo czasu, który moglibyśmy wykorzystać w inny sposób - domykając przed wyjazdem sprawy w pracy, dopełniając resztę formalności i spraw związanych z podróżą lub już odpoczywając, nie martwiąc się zupełnie niczym.

Internet

Najwygodniejszą formą zakupu polisy ubezpieczeniowej jednak jest internet. Dzięki niemu możemy to zrobić prosto z fotela w swoim domu, dzięki czemu zdecydowanie zaoszczędzimy na czasie. Dodatkowo niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe, tak jak np. UNIQA, oferują na swojej stronie internetowej kalkulator ubezpieczenia podróżnego online, dzięki czemu bez problemu możemy dowiedzieć się, jak wysoką składkę będziemy musieli opłacić za wysokiej jakości ochronę.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.