32-latek skatował psa na śmierć. Grozi mu pięć lat więzienia

piątek, 8 czerwca 2018 r., 11:46
fot. nadesłane

Kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi powiatu kartuskiego. Mężczyzna znęcał się nad psem, brutalnie go pobił i zabił. Był pijany. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 32-latka.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 5 czerwca w jednej z miejscowości na terenie gminy Somonino. Policjantów powiadomiono, że pijany 32-letni mężczyzna znęcał się nad psem, a następnie zabił czworonoga.

- Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce, gdzie znajdowały się zwłoki psa. Na miejscu technik kryminalistyki wspólnie z policjantami wydziału dochodzeniowo-śledczego sporządzili oględziny i wykonali zdjęcia. Zwłoki zwierzęcia przekazano do Powiatowego Zakładu Weterynarii w Kartuzach - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Funkcjonariusze, podejrzewając kto jest sprawcą tego czynu, od razu udali się na jego miejsce zamieszkania. W chwili zatrzymania przez policję 32-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Sprawca po wytrzeźwieniu został przesłuchany i doprowadzony do prokuratury. Ta wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

32-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.