Plac zabaw przy kartuskiej "Dwójce" oficjalnie otwarty

piątek, 8 czerwca 2018 r., 16:57
fot. AL

Wyposażona w huśtawki, karuzelę, zjeżdżalnie, lokomotywę, ścianę wspinaczkową, czy miejsce do gry w szachy strefa zabaw i tor dla rowerków, jednym słowem największe miejsce do zabawy w gminie Kartuzy zostało oficjalnie otwarte. Z placu zabaw przy kartuskiej "Dwójce", bo o nim mowa, mogą korzystać zarówno uczniowie szkoły, jak i wszystkie spragnione dobrej zabawy dzieci.

Choć z placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach dzieci mogły korzystać już od końca marca, jego oficjalne otwarcie nastąpiło w piątkowe popołudnie.

- Ta uroczystość jest zwieńczeniem starań, abyśmy w naszej szkole mieli przedszkole i plac zabaw. Plac zabaw działał już od jakiegoś czasu, ale dopiero ostatnie prace pozwoliły na to, abyśmy mogli go oficjalnie oddać do użytku. Plac zabaw jest wspaniały, co widać chociażby po frekwencji jego uczęszczania. Była to trafiona w stu procentach inwestycja - podkreślał Piotr Kloczkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

- Podjęliśmy ryzyko, które jak widać się opłaciło. Powiat kartuski jest najmłodszym powiatem w Polsce i rodzi się tu najwięcej dzieci. Ta statystyka pokazuje, że warto inwestować właśnie w takie projekty. To ogromna radość, że taki plac zabaw powstał w Kartuzach. Myślę, że wszyscy możemy być dumni z tego, że stworzyliśmy bezpieczne warunki do tego, aby dzieci mogły się bawić i rozwijać swoje umiejętności. Uśmiech dzieci jest dla nas największą radością - mówił z kolei burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński.

Koszt inwestycji to około 800 tys. zł. Plac zabaw został podzielony na strefę zabawy i tor dla rowerków. W strefie zabawy znajdują tory przeszkód, aktywny domek, sprzęty sprawnościowe, huśtawki, szachy ogrodowe i miejsca do wypoczynku. Na torze m.in. ścieżka jazdy ze znakami drogowymi, czy wiata dla rowerków.

Wykonawcą zadania była firma Instal-Bud.

Dodajmy też, że nowe place zabaw powstały też w Łapalicach i Staniszewie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.