Pełen atrakcji Kaszubski Festyn Rodzinny w kartuskiej "Dwójce"

sobota, 9 czerwca 2018 r., 00:48
fot. AL

W piątkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbyła się kolejna edycja rodzinnego Festynu Kaszubskiego. Dopisały zarówno pogoda, jak i frekwencja. Na piknik tłumnie przybyły całe rodziny i przyjaciele szkoły. Uczniowie umilili dzień wspaniałymi występami.

Kaszubskie Festyny w kartuskiej Dwójce mają wieloletnią tradycję. Obfitujące w atrakcje pikniki rokrocznie cieszą się sporym zainteresowaniem całych rodzin. Nie inaczej było w tym roku. Na scenie przy szkolnym boisku swoje występy prezentowali uczniowie każdej z klas - śpiewali, tańczyli, grali na instrumentach. Ich rodzice z kolei zmierzyć się mogli w Mistrzostwach w Rzucie Beretem.

Nie obyło się też bez wizyty strażaków z PSP Kartuzy. Chętni mogli zajrzeć do pojazdów, którymi przyjechali i zobaczyć, jak wygląda ich praca.

Organizatorami festynu byli Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół SP nr 2 w Kartuzach "Copernicus".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.