Kartuzy. Festyn z morzem atrakcji i nie tylko

sobota, 9 czerwca 2018 r., 20:07
fot. Dominik Ropela

Morze atrakcji i dobra zabawa, coroczny Festyn Rodzinny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach przyciągnął setki rodzin. Organizatorzy zadbali o muzykę, dobrą zabawę i atrakcyjne nagrody do wylicytowania. Zaprezentowała się lokalna grupa taneczna, grupa rekonstrukcyjna, kickbokserzy i inni.

W sobotnie południe setki rodzin zebrało się na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach, by we wspólnym gronie zabawić się i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Festyn rozpoczął się o godzinie 12. występem dla rodziców w wykonaniu najmłodszych uczniów miejscowej szkoły. Jako, że impreza odbywała się w stolicy Kaszub to nie było innej możliwości jak zaprezentować regionalny taniec, który wykonał zespół Krôsniăta.

Największą liczbę uczestników stanowiły dzieci, więc do dla nich przygotowano multum atrakcji. Prócz kilku dmuchawców, kącika plastycznego i morza konkursów i quizów odbyło się poszukiwanie złota.

Na takim festynie nie mogło zabraknąć dobrej muzyki. Lokalna gwiazda, Anna Brzeska swoim wokalem rozkręciła zabawę i umiliła czas publiczności. Największym zainteresowaniem cieszyły się losy. Główną nagrodą był rower górski.
Przez cały czas trwania festynu uczestnicy mogli zjeść smaczny posiłek sprzedawany przez nauczycieli szkoły. Były zupy, bigos, kiełbaski z grilla i pyszne słodkości.

Na imprezie zaprezentowała się również straż pożarna i policja, która udostępniła swoje pojazdy. Można powiedzieć, że w festynie uczestniczyły prawie wszystkie lokalne grupy i koła zainteresowań. Wystąpili Asdance, grupa rekonstrukcyjna Wojsk Specjalnych i Historycznych z Trójmiasta, zapaśnicy i kickbokserzy. Organizatorzy przeprowadzili również licytację, a w niej do wygrania były dwie koszulki z autografami, Szymona Sajnoka, mistrza świata w kolarstwie i Macieja Hirsza, strongmana z Kartuz.

Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.