Kartuscy strażacy Mistrzami Pomorza w Sporcie Pożarniczym

sobota, 9 czerwca 2018 r., 20:08
fot. AL

Za nami XII Mistrzostwa Pomorza w Sporcie Pożarniczym. O główne trofeum walczyło w sumie 19 drużyn z całego województwa, w tym także i kartuscy strażacy, którzy tradycyjnie już wykazali się sprawnością i umiejętnością pracy zespołowej. To przełożyło się na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, wywalczeniem tytułu Mistrzów Pomorza oraz gradem medali i pucharów zdobytych drużynowo, jak i indywidualnie w poszczególnych konkurencjach.

Przez dwa dni funkcjonariusze straży pożarnej z całego Pomorza wykazywali się sprawnością, szybkością i umiejętnością pracy zespołowej. Na stadionach w Rumi i Redzie, a także w Stężycy odbyły się bowiem XII Mistrzostwa Pomorza w Sporcie Pożarniczym. W szranki o tytuł tej najlepszej drużyny, jak i o główne trofeum - Puchar Pomorskiego Komendanta PSP, stanęło 19 teamów.

Podczas strażackiej rywalizacji funkcjonariusze musieli wykazać się sprawnością i szybkością we wspinaniu się przy użyciu drabiny hakowej, w sztafecie pożarniczej 4x100 z przeszkodami, w pożarniczym torze przeszkód i ćwiczeniu bojowym. Zmierzyli się zarówno drużynowo, jak i walczyli o wyniki indywidualnie.

Kartuscy strażacy tradycyjnie zaprezentowali się z jak najlepszej strony. W ćwiczeniu bojowym z czasem 32,15 sekund zajęli trzecie miejsce, w sztafecie pożarniczej zostali wicemistrzami, a w pożarniczym torze przeszkód, czyli w tzw. setce, drużynowo zajęli pierwsze miejsce.

O sukcesach indywidualnych mogą mówić za to Damian Wenta oraz Radosław Stenka. Pierwszy z nich wywalczył trzecie miejsce we wspinaniu się na drabinie hakowej, osiągając też trzeci najlepszy czas w dwuboju pożarniczym. Radosław Stenka z kolei zanotował czwarte miejsce w dwuboju pożarniczym.

Sukcesy te przełożyły się na niebywały sukces w klasyfikacji generalnej, a mianowicie zwycięstwem! Kartuscy strażacy okazali się najlepszymi w województwie pomorskim, sięgając tym samym po główne trofeum zawodów - tytuł Mistrzów Pomorza w Sporcie Pożarniczym!

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.