Dzierżążno. Pożar stolarni

sobota, 9 czerwca 2018 r., 20:41
fot. BK

Siedem zastępów strażaków walczyło z pożarem, do którego doszło sobotnim wczesnym rankiem w Dzierżążnie. Pożar wybuchł tam w stolarni. Straty wstępnie oszacowano na około 200.000 zł.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał przed godziną 5. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest budynek stolarni. Spaleniu uległy dwa pomieszczenia montażowe, poddasze oraz sprzęt. Wstępnie straty oszacowano na około 200.00 zł zł, z kolei wartość uratowanego mienia szacuje się na około 50.000 zł.

Przyczyną pożaru mogło być najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej, ale nie wyklucza się też podpaleniu. Ustala to policja.

W akcji gaśniczej, która trwała około trzy godziny wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej, w tym cztery z JRG Kartuzy, dwa z OSP Dzierżążno oraz OSP Somonino.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.