Leźno. Festyn Rodzinny ze wspaniałą rozrywką, konkursami i dobrą muzyką

sobota, 9 czerwca 2018 r., 20:53
fot. Longina Templin

Szkoła Podstawowa w Leźnie wraz z Radą Rodziców przygotowały na sobotni festyn mnóstwo atrakcji. Były występy taneczne, wokalne i pokaz karate. Kusiły też stoiska rekreacyjne i gastronomiczne, a na boisku szkolnym odbywały się rozgrywki sportowe. Przez cały czas trwania imprezy czynna była kawiarenka oferująca gorącą kawę i pyszne, domowe wypieki.

Na scenie pojawił się zespół taneczny Perełki, prowadzony przez Irenę Stoppę. Zaprezentowano m. in taniec cygański i rosyjski karabijniki, a trzecioklasiści pod pieczą Agnieszki Tusk wystąpili w przedstawieniu pt. Mucha.

Elementem sportowym była ekscytująca "lekcja" karate, którą prowadził Jarosław Niewiadomski.

Festyn był dobrą okazją do tego, aby pochwalić się uzdolnionymi uczniami. Dlatego też kolejne występy na scenie wypełniły szkolne wokalistki. Zuzia Witkowska, laureatka szkolnego konkursu "Ja też mam talent" oraz Zosia Wojtkiewicz w piosence "Donse". Szkolna wokalistka uzyskała wyróżnienie w II Międzyszkolnym Konkursie Obcojęzycznym o zasięgu powiatowym.

Nie mogło zabraknąć szkolnego zespołu muzycznego Wena, który prowadzi Magdalena Fortunka. Występ wprowadził widownię w wakacyjną atmosferę.

Najmłodszych uczniów (klasy 0-3), którzy występowali w tegorocznym przeglądzie talentów artystycznych, podczas festynu reprezentowali: Zosia Grzegorczyk, Klaudia Szadkowska, Lenka Wróbel, Kasia i Ala Marusik oraz Kuba Bednarczyk. Te część programu zakończył hit tego roku - kodowany taniec klasy 3a do piosenki "Happy". Wszyscy występujące na scenie otrzymali od publiczności zasłużone brawa.

Liczne konkursy poprowadził zespół muzyczny Stara Wozownia.

Dużym wzięciem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Nagrodą główną był rower.

Klasa 3a ufundowała tort z dedykacją na festyn rodzinny. "Ostatnie słowo" w aukcji należało do Katarzyny Cichowicz, która w imieniu Rady Rodziców zakupiła tort i zaprosiła wszystkich chętnych na poczęstunek.

Organizatorem festynu była Szkoła Podstawowa w Leźnie i Rada Rodziców. Zaangażowani byli rodzice, uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły. Należy też dodać, że dzieci przynosiły fanty na loterię, a rodzice piekli ciasta).

Całą imprezę prowadziły nauczycielki Anna Mazurek i Aleksandra Zahorska.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.