Glincz. Festyn Rodzinny z bajkowym pociągiem i innymi atrakcjami

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 11:57
fot. Longina Templin

W sobotnie popołudnie szkolne boisko przez kilka godzin zamieniło się w wielki plac zabaw. Na dzieci czekało mnóstwo konkursów sportowych, tanecznych i wokalnych z nagrodami. Milusińscy korzystali z dmuchanego zamku, zjeżdżalni i karuzeli. Przy muzyce zespołu Hot Line i zafundowanej przez sołectwo kawie i ciastach mieszkańcy mogli razem spędzić czas.

Szkoła Podstawowa w Glinczu przygotowała sportowe konkursy - bieg w parach ze związanymi szarfą nogami, bieg w workach na czas, bieg na czas w nartach ruchomych i rzut bulami do celu. Konkursy przeprowadziły nauczycielki: Emilia Formela, Sylwia Żołnowska, Magdalena Jelińska, Anna Pajewska i Izabela Schelenberger.

Cały festyn, przy współudziale miejscowej szkoły, zorganizowało i sfinansowało sołectwo Glincz. Nad całością pieczę sprawowała Genowefa Zasada, sołtys Glincza.

Zabawę dla dzieci prowadziła Jadwiga Kuczka, wokalistka zespołu Hot Line, która dalszą część imprezy wszystkich przybyłym na imprezę umilała czas przebojami sprzed lat.

Dużo radości sprawił dzieciom "Bajkowy pociąg", który docierał do kolejnych stacji - boisko, bocianowo, żabkowo, cyrk i ZOO. Finalna stacja wymagała znajomości egzotycznych zwierząt, a na dodatek kto chciał, mógł na chwilę zamienić się w kangura. Ponadto dzieci zatańczyły "kaczuszki", wzięły udział w konkursie z hula hop, tańcu w takt piosenki "Bolek i Lolek", a także zaprezentowały swoje talenty wokalne, taneczne i gimnastyczne. Było na sportowo i edukacyjnie. Milusińscy mieli dużo ruchu i świetnej zabawy.

- Pierwszy festyn odbył się w 2009 roku, a od trzech lat organizujemy festyny rodzinne głównie z myślą o naszych najmłodszych mieszkańcach. Stąd mnóstwo konkursów dla dzieci w różnym wieku. Wraz z nimi przy muzyce, kawie i słodkim poczęstunku udział biorą rodzice, babcie i dziadkowie - powiedziała nam Genowefa Zasada, sołtys Glincza.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.