Załakowo. Pożar lasu

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 17:10
fot. AL

Cztery zastępów strażaków walczyło z pożarem lasu, do którego doszło w Załakowie. Wskutek wysokiej temperatury nadpalone zostały też zaparkowane w sąsiedztwie samochody.

Do zdarzenia doszło około godziny 12. w Załakowie. Ogień pojawił się na skraju lasu, w sąsiedztwie drewnianych domków letniskowych. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej szybko udało się opanować zagrożenie i ograniczyć powierzchnię pożaru. Spaleniu uległo około 500 m kw. ściółki leśnej, a w skutek wysokiej temperatury uszkodzone zostały znajdującego się w bliskiej odległości trzy pojazdy.

W akcji gaśniczej wzięli udział strażacy z OSP Sierakowice, OSP Gowidlino oraz JRG Kartuzy.


AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.