Pomorskie Agro Targi w Lubaniu tradycyjnie przyciągnęły tłumy

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 17:29
fot. AL

Przez dwa weekendowe dni Lubań był rajem dla rolników, działkowców i miłośników regionalnej żywności. Kilkaset firm z różnych części Polski sprzedawało środki ochrony roślin, maszyny rolnicze, ekologiczną żywność, a także nasiona, kwiaty i krzewy. Bogata oferta wystawców przyciągnęła na pola wystawiennicze tysięce osób.

Na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu już po raz 27. odbyły się Pomorskie Agro Targi. Swoją działalność zaprezentowały firmy z branży rolniczej oferujące m.in. maszyny rolnicze, pasze, dodatki paszowe, wyposażenie budynków, materiały budowlane, samochody, rozwiązania z zakresu energii odnawialnej. Targom towarzyszył także kiermasz ogrodniczy. Podczas Pomorskiej Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych dorobek hodowlany zaprezentowali z kolei hodowcy bydła mięsnego, koni, owiec, kóz, królików, ptactwa ozdobnego, drobiu oraz gołębi.

Głównym punktem pierwszego dnia imprezy była wycena bydła mięsnego, koni, oraz owiec i kóz. Wówczas odbył się również pokaz królików, drobiu hodowlanego, gołębi rasowych oraz ptactwa ozdobnego. Zwiedzającym targi czas umilał zespół 4 Takty.

Drugi dzień targów rozpoczął się mszą świętą w intencji rolników i pracowników obsługi rolnictwa w kościele w Lubaniu. Po niej, na scenie targowej wręczono nagrody w konkursach: Hit Targów, Najładniejsze Stoisko Wystawiennicze, a także w konkursie kulinarnym kół gospodyń wiejskich oraz "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018". Ponadto odbyły się prezentacje zwierząt, które wyróżniono tytułami czempiona i wiceczempiona.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.