Sławomir Toczek zwycięzcą eliminacji na Mistrzostwa Świata Weteranów

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 20:11
fot. MD-Z

W niedzielne popołudnie w Żukowie podziwiać można było widowiskowe zmagania najsilniejszych ludzi w Polsce. W Parku nad Jeziorkiem odbyły się eliminacje do Mistrzostw Świata Weteranów Masters 2018. O awans na międzynarodowe zawody walczyło sześciu zawodników. Bezkonkurencyjny w pięciu z sześciu konkurencji był Sławomir Toczek.

Żukowski Park nad Jeziorkiem w niedzielne popołudnie stał się areną walki uczestników eliminacji na Mistrzostwa Świata Weteranów Masters 2018. Do rywalizacji przystąpili Sławomir Toczek, Krzysztof Schabowski, Robert Kalinowski, Piotr Czapiewski, Artur Walczak i Grzegorz Peksa.

Zawodom sędziował Jarek Dymek, a imprezę prowadził Irek Bieleninik. Strongmani rywalizowali w sześciu konkurencjach. Spacerowali z kilkusetkilogramowymi walizkami i yokiem, podnosili BMW ważące ponad 1300 kg, ciągnęli sanie, ładowali kule, zmierzyli się z wagą Herkulesa. Zawodnikom mocno we znaki dawały się upał i palące słońce. W pięciu z sześciu konkurencji najlepiej był Sławomir Toczek.

Wyniki zmagań:

1. miejsce - Sławomir Toczek - 34 pkt.
2. miejsce - Krzysztof Schabowski - 30 pkt.
3. miejsce - Robert Kalinowaski - 22 pkt.
4. miejsce - Piotr Czapiewski 15.5 pkt.
5. miejsce - Artur Walczak 13.5 pkt.
6. miejsce - Grzegorz Peksa 5 pkt.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.