Miechucino. Festyn rodzinny nad Jeziorem Wielkim

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 08:33
fot. Dominik Ropela

Już po raz ósmy społeczność Miechucina i okolicznych miejscowości bawiła się na wielkim festynie rodzinnym. Występy utalentowanych dzieci i młodzieży, moc atrakcji i wspaniała pogoda zgromadziły wielu uczestników. Organizatorzy zadbali, by nie zabrakło konkursów dla całych rodzin i niespodzianek dla najmłodszych.

Od kilku już lat, w jeden z pięknych czerwcowych dni mieszkańcy Miechucina spotykają się nad Jeziorem Wielkim i wspólnie integrują się przy zabawie zapewnionej przez organizatorów. Nie inaczej było w tym roku. W niedzielne popołudnie odbył się kolejny, ósmy już Festyn Rodzinny w Miechucinie. Tradycyjnie zabawa rozpoczęła się od przywitania przez organizatorów.

Kolejnym etapem festynu było ogłoszenie wyników konkursu rybackiego, uczestnicy już od samego rana poszukiwali 'złotej rybki' w lokalnym jeziorze. Następnie nadeszła chwila na najmłodszych. Dzieci z Przedszkola Misia Uszatka zaprezentowały swój piękny taniec i podbiły serca swoich rodziców.

Warto wspomnieć, że przez tegoroczny festyn z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przemawiała nuta patriotyczna, dlatego uczestnicy mogli podziwiać prace plastyczne uczniów, które nawiązują do 1918 roku. Na festynie w Miechucinie uczestnicy mogli również odnowić swoją wiedzę historyczną i wizualizować sobie tamte czasy podczas oglądania inscenizacji historycznej.

- Mieszkam niedaleko Miechucina i na ten festyn przychodzę rokrocznie. Spotykam tu znajomych, można posłuchać fajnych występów i skosztować festynowego jedzenia. Najwięcej chętnych przyciąga akcja przygotowywana przez strażaków. Festyn rodzinny w Miechucinie to idealne miejsce na spędzenie jednej z tylu letnich niedziel - opowiada Paulina Janowska.

Skoro był to festyn rodzinny, nie mogło zababrać mnóstwa zabaw i wspólnych konkursów rodzinnych w tym siatkówki i przeciągania liny. Bez wątpienia na imprezie najbardziej odnaleźli się najmłodsi:przejazd na kucyku, zabawa z animatorami, poszukiwanie skarbów i balony z helem to tylko część z morza atrakcji zapewnionego przez organizatorów. Przed festynową publicznością zaprezentowali się także uczniowie SP z Miechucina i z I LO w Kartuzach. Zatańczono również poloneza, w którym wystąpiło 100 par. Nie zawiedli również strażacy, dzięki którym po raz kolejny ruszyła akcja "Pontonem po Jeziorze Wielkim"

- Na tym festynie organizowanych jest dużo ciekawych atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie, by miło spędzić czas. Występy są ciekawe, bo występują tutejsze dzieci i młodzież, to nie tylko siedzenie i oglądanie, można osobiście brać udział w konkursach i trochę rywalizować. Zawsze są jednostki miejscowych OSP, które nie tylko zapewniają rozrywkę, ale także czuwają nad naszym bezpieczeństwem - tłumaczy Dominika Czaja, uczestniczka imprezy.

Gdy trwały przerwy w występach uczestnicy mogli posilić się pysznymi wypiekami przygotowanymi przez radę rodziców. O godzinie 19. nadeszła pora na Człowieka Orkiestrę, który zabawiał uczestników aż do końca imprezy.

Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.