Flyingdesk - biurko przyszłości z regulowanym elektrycznie stelażem

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 11:31
fot. nadesłane

Wielogodzinna praca w pozycji siedzącej bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie pracownika. Aż 25 proc. osób w wieku 26-35 lat cierpi na bóle pleców. Pogłębiające się z czasem problemy zdrowotne mają niekorzystny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw, bo zgodnie z danymi aż 66 proc. Polaków deklaruje, że pracowaliby lepiej będąc zdrowszymi. Dlatego też taki istotne jest zapewnienie odpowiedniej ergonomii na stanowisku pracy. Taką szansę daje biurko z regulowanym stelażem Flyingdesk, którego producentem jest firma Sulmet z Pomieczyna.

Najnowsze badania potwierdzają, że długotrwałe przebywanie w wymuszonej pozycji staje się poważnym problemem w wielu krajach. Jak wykazali Brytyjczycy, podczas trwającego minimum osiem godzin pobytu w biurze, ruszamy się statystycznie tylko 30 minut. Ostatnie badania "Ergotest" pokazują, że ponad połowa stanowisk pracy w Polsce nie spełnia wymogów ergonomii. Być może właśnie dlatego aż co piąta osoba codziennie odczuwa jakiś rodzaj bólu. Dlatego też tak ważne jest zapewnienie takich stanowisk, przy których będzie się pracowało komfortowo i efektywnie.

Odpowiednio dobrane biurko to podstawa

W związku z koniecznością poprawy komfortu pracy coraz więcej działających w Polsce firm decyduje się na wprowadzenie systemów poprawiających ergonomię. Firma Sulmet w odpowiedzi na te potrzeby stworzyła nowoczesne biurko z regulowanym stelażem Flyingdesk. Elektryczna, łatwa w obsłudze regulacja wysokości blatu pozwala, by w ciągu dnia zmieniać pozycję z siedzącej na stojącą zależnie od potrzeb. Flyingdesk ma bardzo wiele innych zalet: niski pobór mocy (w spoczynku 0,1 W), stabilną stalową konstrukcję oraz system zdalnego sterowania (dzięki bluetooth możliwość regulacji wysokości za pomocą telefonu lub laptopa), a także system antykolizyjny. Biurko objęte jest aż 5 letnią gwarancją od firmy Sulmet, producenta ruchomych stelaży.

Idealne również dla Twojego dziecka

Flyingdesk to idealne rozwiązanie nie tylko do biura, ale również do domu. Idealnie nada się do pokoju dla dziecka i nastolatka. Odrabianie lekcji przy dobrze dopasowanym biurku nie będzie już przykrym obowiązkiem, a przyjemnością. Biurko z regulowanym stelażem będzie rosło wraz z dzieckiem, dlatego też nie będzie trzeba go wymieniać, gdy nasza pociecha urośnie.

Pani Gadżet poleca

Biurkiem z ruchomym stelażem, zaprojektowanym przez firmę Sulmet zachwyciła się Anna Nowak-Ibisz, doskonale znana telewidzom jako Pani Gadżet.
Takie biurko wymusi na nas ruch, a konkretnie wstanie z krzesła i przyjęcie pozycji stojącej. Stojąc przy biurku, nie tylko poruszamy nasze ciało, relaksujemy się, ale także spalamy kalorie - podkreślała.

Stań i zobacz, jakie niesie to korzyści

Osoba pracująca w biurze powinna minimum dwie godziny dziennie spędzać stojąc lub spacerując. Po każdej godzinie pracy przy komputerze pracownikowi przysługuje pięć minut przerwy. Umożliwia to rozciągnięcie mięśni i daje oczom odpoczynek. Z przerwy tej korzysta zaledwie 23 proc. pracowników w Polsce. Warto pamiętać, że zmiana stylu pracy pozytywnie przekłada się nie tylko na zdrowie. Praca w pozycji stojącej sprawia, że pozostajemy w gotowości do działania, bardziej się koncentrujemy i nie spada nam energia, jak dzieje się w pozycji siedzącej. Już odrobina ruchu w pracy ma pozytywny wpływ nie tylko na ciało, ale też na mózg, który pracuje po prostu lepiej.

Zobacz materiał o biurku z regulowanym stelażem firmy Sulmet w Home & Garden Tv.

Materiał o Flyingdesk w Dzień Dobry TVN zobaczysz tutaj.

www.flyingdesk.pl.

SULMET Fabryka Okuć Sp. z o.o.
ul. Spacerowa 19
83-305 Pomieczyno
Tel.: +48 58 681-80-17
Fax: +48 58 681-88-37
Web: http://www.sulmet.com.pl
E-mail:m.formela@sulmet.com.pl

Śledź firmę Sulmet na Facebooku.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.