Kamienica Królewska. Festyn rodzinny na wesoło i sportowo

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 11:50
fot. Dominik Ropela

Moc zabaw w pełni. W Kamienicy Królewskiej odbył się kolejny festyn rodzinny. Dmuchana zjeżdżalnia, konkursy dla całych rodzin i stoiska gastronomiczne to tylko część spośród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Mieszkańcy i nie tylko mogli spędzić razem czas na wesoło i sportowo pośród muzyki i własnych sąsiadów.

Sezon letni coraz bliżej, pogoda dopisuje, a w wielu miejscowościach odbywają się festyny by choć na chwilę odciągnąć mieszkańców od codziennej pracy i rutyny. Podobna zabawa odbyła się w niedziele, 10 czerwca przy szkole w Kamienicy Królewskiej.

Festyn Rodziny zgromadził społeczność całej wioski i nie tylko. W ramach festynu przybyli goście mogli obejrzeć między innymi wystąpienie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sierakowice i zagrać w konkursie o mistrza koszykówki i króla strzelców.

W programie imprezy nie mogło zabraknąć wielu zabaw i konkursów dla całych rodzin w tym przeciąganie liny, biegu z jajkiem, meczu siatkówki i piłki nożnej, skoków w workach i wielu, wielu innych.

Przybyli goście mogli skorzystać z loterii fantowej, w której każdy los wygrywał oraz zasmakować regionalnych potraw na stoisku Kaszubskim. Podczas festynu można było również wykonać sobie zdjęcia w fotobudce i obejrzeć pokaz straży pożarnej.

Dla najmłodszych przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię, malowanie twarzy i kolorowe warkoczyki a także kącik dla maluchów. Błysk w oczach dzieci wywołały maskotki myszek Miki i Mini.

Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawił, iż każdy znalazł coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko gastronomiczne Szkoły Ponadgimnazjalnej z Sierakowic.

W ofercie festynu znalazły się również pyszności takie jak: kiermasz ciast, sprzedaż gofrów, stoisko grill, stoisko z bigosem i grochówką, a także lody i desery.

Dopisała pogoda i miła atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców, dzieci i młodzieży uczestniczącej w zabawie. Całość zakończyła się około godziny 17.

Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.