Warzenko. Szósty piknik z atrakcjami dla mieszkańców w każdym wieku

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 15:11
fot. Longina Templin

Program tegorocznej edycji festynu był tak pomyślany, aby do wspólnej zabawy zachęcić dzieci, młodzież, rodziców, babcie i dziadków. Przygotowano konkursy dla milusińskich i dla dorosłych. Najmłodsi mogli też korzystać z zjeżdżalni i dmuchanego zamku. Świetną rozrywkę dla dzieci przygotowali druhowie z OSP Tokary.

Długa była lista konkursów dla dzieci i ich rodzin. W pierwszej konkurencji prym wiedli ojcowie. Musieli zbudować domki dla ptaków, w czym wspomagali ich pozostali członkowie rodziny. Dużo emocji wywołał konkurs, w którym liczył się czas, ponieważ należało jak najszybciej wypchnąć... wodą piłeczkę znajdująca się w rurze. W tej rywalizacji zaangażowane były całe rodziny.

Dorosłych zaproszono do teleturnieju "Jaka to melodia". Tutaj ważna była znajomość znanych przebojów, zaś skupienia i spokoju wymagało od dzieci malowanie na papierze. Tematyka była nieograniczona. Przeważały jednak samochody i zwierzęta. Na wszystkich uczestników konkursów czekały narody.

Dużo radości sprawili najmłodszym strażacy z OSP Tokary - Jakub Kobiela oraz Joanna i Mikołaj Krause. Dzieci mogły wejść do strażackiego wozu, zobaczyć sprzęt ratowniczo - gaśniczy, podawać prądy wody, a nawet wziąć... ochładzający prysznic. Radości było co niemiara.

- Największe podziękowania należą się Bożenie Ziemann, bo to ona najbardziej zajęła się przygotowaniami pikniku, a swoją cegiełkę dołożyły wszystkie członkinie KGW. Upiekłyśmy ciasta, zrobiłyśmy galaretki, załatwiłyśmy lody i nagrody od sponsorów. Całe przygotowanie pikniku zajęło nam około dwóch miesięcy. Wójt Andrzej Wyrzykowski zafundował zamek dmuchany i dwie zjeżdżalnie, największą frajdę dla najmłodszych - powiedziała nam Katarzyna Skrzyńska, członkini KGW w Warzenku.

- Organizowanie imprezy dla mieszkańców w każdym wieku daje nam dużą satysfakcję. Podziękowania, uśmiechy naszych dzieciaków i pytania, czy będzie kolejny piknik, oznaczają, że impreza się podobała - dodała nasza rozmówczyni.

Cała imprezę prowadził Jacek Miąskowski z Dynamic Event

Organizatorami imprezy było KGW, sołtys i Rada Sołecka Warzenka. Miejsce na piknik udostępnił Ośrodek Turystyczny Warzenko.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.